Doğru düzgün antivirüs seçme

mehmetcc
04-06-2008, 16:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

Evet arkadaşlar son günlerde forumda tartışılıyr hangisini yükleyeyim diye.Aşağıya bakınız.
Firewall
Comodo
Hem free hemde iyi koruma sağlıyor.Son günlerde bende kullanıyorum.Defense seçeneğini kurulum esnasında seçerseniz Scan bile yapabiliyorsunuz.Gayet hoş.Ayrıca networklerde ve 2 bilgisayarlı internetlerde koruma düzeyi yüksek.
ZoneAlarm
Bu firewall kendini biraz bozdu son zamanlarda.Fakat güçlü virüs datası ve kullanıcı dostu arayüzüyle gayet hoş bir yazılım.
Anti-Virüs

Symantec
Norton ile bilinen bu şirket Chip tarafından da birinci seçildi.Sistemi biraz kassa da iyidir bu program.
Kaspersky
Kralların kralı.Son günlerde Kasper kasar diyorlar yanlış.Kaspersky dünyanın rahatlıkla en iyi 5 virüs yazılımı arasındadır.
Trend Micro
Microsoftun Hotmailde tercih ettiği virüs yazılımı.Gayet hoş.
F-Secure
Virüs tarama hızında Microsoft tarafından birinci seçilmiştir.Sistemi kasmaz.
Nod32
Tuhaf taranma adlarıyla(AMON vs.)ortaya çıkan Nod herkes tarafından beğeni ile kullanıılıyor.Kasperskyın takipçisi.
McAfee
Güçlü firewall desteğiyle iyi bir yazılım.
Spyware
Ad-Adware
Spyware bölümünde istemeyerek de olsa monopolleşmiş bir yazılım.Daima bu sektörde birinci
             writer by mehmetcc

kurt28
04-06-2008, 16:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

YAW AVASTI KUR BAK KEYFİNE ÜSTELİK ÜCRETSİZ PARANOYA GEREK YOK TOPU TOPU VİRÜS PROGRAMI HEPSİ AYNI İŞİ GÖRÜYO

supercocuk
04-06-2008, 16:50   |  #3  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj
kurt28
YAW AVASTI KUR BAK KEYFİNE ÜSTELİK ÜCRETSİZ PARANOYA GEREK YOK TOPU TOPU VİRÜS PROGRAMI HEPSİ AYNI İŞİ GÖRÜ
Böyle bir kanıya düşmek bana göre yanlış.Tamam antivirüsten önce bilgisayarın koruyucu asıl sizsinizdir bunu biliyoruz ama antivirüs seçerkende kalitesi ve güvenilir oluşuda etken olmalı.Şahsen avast gördüğüm en kalitesiz antivirüs markası.Bana çok sıkıntılar yaşatttığı zamanlar olmuştu hatta.Ama nod32 ile bilgisayarım çok güzel korumada ve 1 yıl kadar bir süredirde hiçbir virüs problemi yaşamadım(Allah'ta korusun).

Recep Baltaş
04-06-2008, 17:36   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Tek bağlantıyla buyrun:

Reborn91
04-06-2008, 17:46   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

ben ESET Smart Security kullanıyorum daha henüz hiçbir sorun yaşamadım tavsiye ederim...

_AFD_
04-06-2008, 21:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

kaspersky; kaspersky ,kaspersky 1.5, 2 yıldır kav kullanıyorum hala hiç bir sorunla karşılaşmadım bende.(kis de kullandım olabilir.;zaten aynı şey)

TheTennische
04-06-2008, 21:45   |  #7  
Yeni Üye
43 mesaj

Kaspersky'ı tavsiye edebilirim. Ama ZoneAlarmı en azından şu sürümünde tavsiye etmem. Makineyi çok kasıyor ve internet bağlantımı kopardığını fark ettim.