Doğru ve en kullanışlı programın seçimi

HPQ-User
03-03-2010, 23:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ekullu sormuş:
Daha önceki aylara ait bir Chip dergisinden okuduğum bir makale üzerine bir uninstall programı almaya karar verdim. Derginizde yapılan testten sonra Total Uninstall ve Advanced Uninstall programlarının deneme sürümleri üzerinden birkaç deneme yaptım fakat hangisinin daha iyi bir program olduğunu anlayadım çünkü dergideki test sonucuna göre Total Uninstal temizleme konusunda çok iyi fakat silme işlemi çok ağır ilerliyor hatta 7.9 gb'lik bir oyunu tam anlamıyla kaldırmadı 13 saat sürdü ve bu sürede işlemcinn tamamını meşgul edip bilgisayarı kullanılmaz kıldı. Advanced Uninstall buna göre çok daha hızlı fakat ve yardımcı özellikleri çok daha fazla fakat ondada tek tıkla program izleme yapabilmek için Installation Monitor özelliğinin açık olması gerekiyor buda sürekli bilgisayarın işlemci ve belleğinden çalıyor. Bu durumlarda hangi programın seçimi daha doğru olur. Yardımcı olursanı çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
Acer aspire 6930 G modeli laptop, intel core 2 duo T6600 işlemci, Ati redeon hd4650 Ekran kartı 4gb ddr2 ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Kapalı Hesap (169436)
04-03-2010, 13:13   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
280 mesaj

Kardeş illaki iki program arasında seçim yapman mı gerekiyor farklı programlar da dene onları denemişsin piri çok ağır çalışıyor diğeri böyle yapıyor diyorsun önemli olan hem hızlı hemde kastırmadan çalışan program olması farklı denemen daha iyi olur 13 saatten bahsediyorsun bu nedemek.

ekullu
04-03-2010, 19:51   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

2 program arasında kalmamın nedeni soruda da sölediğim gibi bu programların chip dergisinde test edilmesiydi, programların biri birinci diğeri ikinci sırada bende aynı işi yapan birçok program arayıp kendimce denemektense güvenilir bi test sonucuna göre başarılı olmuş bu iki programı denemeyi tercih ettim. Tabiki burada bunlara sunulacak alternatifleri deniyeceğim. Böle bir kısıtlama yapmamın amacı genel bir soru sorup söz konusu işlemleri kısmen yapabilen program isimlerini öğrenmek yerine daha uzman kullanıcıların tavsiyelerinden faydalanabilmek. Uzman bir kullanıcının görüşleri çok önemli çünkü ben ciddi anlamda bir programın uninstal işlemini 13 saatte yapmasını hiç mantıklı bulmadım heleki ücretli bir program. Burada benim yanlış yaptığım birşey olduğunu düşünüyorum, cevep verecek arkadaşlar bunuda göz önünde bulundururlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler..