Doğudaki kaçak cep telefonları

qwert__
13-03-2013, 17:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar bu doğudaki kaçak cep telefonları hakkında bilgisi olalar yorum atabilirler mi? Bu telefonlar orginal mi yoksa çin malımı? Birde bu telefonları Türkiye`de yasal olarak kullanabilirmiyiz? Teşekkürler...

murat5038
13-03-2013, 17:53   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Böyle sorumu olur.Doğuda dediğin tr doğrusu ise (hadi bide doğu olmasın heryer olsun)Yerlrşim yerine göre GSMlerin kaçak olup olmayacağını nerden biliyorsun hadi kaçak diyelim bir sürü doğruda kaçk olanda var olmayanda kaçak olan bir süür model var hangiisndne bahsediyorsun.O dediğin şey telefona göre bişey söylenir bağlarsın pcye veya kulalnırsın seri nuamrası vs kontrol edersin öyle belli olur güvenip güvenmeyeceğin orjinal olup olmaması.

Şöyle söyleseydin bi soruya benzerdi.

imei numarası verirsin veya seri no vs bunların dersin orj mi kayıtlımı vs.Yukardaki gibi bir soru olmaz dikkatli sor bir dahakine.

qwert__
14-03-2013, 10:44   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: murat5038  
Böyle sorumu olur.Doğuda dediğin tr doğrusu ise (hadi bide doğu olmasın heryer olsun)Yerlrşim yerine göre GSMlerin kaçak olup olmayacağını nerden biliyorsun hadi kaçak diyelim bir sürü doğruda kaçk olanda var olmayanda kaçak olan bir süür model var hangiisndne bahsediyorsun.O dediğin şey telefona göre bişey söylenir bağlarsın pcye veya kulalnırsın seri nuamrası vs kontrol edersin öyle belli olur güvenip güvenmeyeceğin orjinal olup olmaması.

Şöyle söyleseydin bi soruya benzerdi.

imei numarası verirsin veya seri no vs bunların dersin orj mi kayıtlımı vs.Yukardaki gibi bir soru olmaz dikkatli sor bir dahakine.

Kardeşim senin beynin nasıl çalışıyor anlamadım... Çin`den bahsedecek halim yok ya... Ben zaten kaçak olan cep telefonlardan bahsediyorum, bu telefonlara bakma imkanı olan yada şuanda kullanan bir kişi varsa mesaj atmasını istedim ... Sence hangi telefon modellerinden bahsedebilirim? Nokia 5800 gibi telefonlardan bahsedecek halimiz yok ya, Türkiye`de piyasa değeri pahalı olan telefonlardan bahsediyoruz...

çhip10line
14-03-2013, 11:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

B U R A D A N imei kontrolü yapabilirsin. ben doğuda askerlik yaptım habur sınır kapısına yakın yerlerde dediğin gibi telefonlar satılıyordu ama o tarihte ne S3 ne iphone vardı dokunmatik telefon nedir millet bilmezdi.. çuvalla toplayıp imha ediyorduk, hiçbirinin garantisi yada benzer koşulları yoktu. ben tavsiye etmem bildiğin yerden kesene uygun telefon al. pahallı telefon alacak maddi durumun yoksa diğer yollara hiç sapma derim, karar yine senin kararın.