Doktorlar istedi, M&W üretti

CHIP Online
27-12-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

M&W'un özel ürettiği bu kılıflar, rahat kullanım ve hijyene büyük önem veriyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/dok ... w-uretti_37777.html

Tablet bilgisayarlar günlük yaşamımızda daha fazla yer etmeye başladı. Sadece bireysel kullanımlarda değil artık pek çok sektörde iş uygulamalarında da karşımıza çıkıyor. Bu sektörlerden biri de sağlık. Türkiye'nin teknoloji aksesuarlarında önemli markalarından M&W (Men&Women) farklı sektörlerin gereksinimine uygun tablet kılıfları tasarlayıp, üretiyor. Özellikle proje şeklindeki çalışmalarda bu tür sektörel çözümler geliştirdiklerini belirten Marka Teknoloji Genel Müdürü Ufuk Altay, bunlardan birinin de Darıca Farabi Hastanesi için doktorlara özel tablet kılıfı olduğunu söyledi


Darıca'da faaliyet gösteren Farabi Hastanesi doktorları artık Dell markalı tablet bilgisayarlar kullanıyor. Entegres firmasının  Farabi Hastanesi'nde gerçekleştirdiği proje kapsamında doktorlar artık hasta muayenelerinde Dell tablet bilgisayarlarından yararlanıyorlar.


Doktorların muayene sırasında tablet bilgisayarı rahat kullanmalarının yanı sıra her yere rahat taşımasının da önemli olduğunu belirten Altay, bu nedenle kılıfı Farabi Hastanesi doktorlarının istek ve önerileri doğrultusunda tasarladıklarını vurguladı. Rahat taşınabilmesi için askılı bir kılıf tasarladıklarını, görünüm ve hijyen nedeniyle beyaz rengi tercih ettiklerini belirten Altay, kaplama kumaşı ve rengini doktorların seçtiğinin altını çizdi. Ayarlanabilir taşıma sapı ile doktorların tablet bilgisayarlarını omuzlarında rahatlıkla taşıyabildiklerini; omuzdan hiç çıkarmadan tableti tek el üzerinde kullanabildiklerini ve silinebilen deri kaplama sayesinde kılıfın sürekli temiz tutulabildiğini belirten Altay, M&W olarak hem proje bazlı hem de bireysel kullanım için farklı tablet kılıfları tasarlayıp üretmeyi sürdüreceklerini söyledi.

Tüm Konu: Doktorlar istedi, M&W üretti

Kaynak: www.chip.com.tr