Dolandırıcılardan sıradışı bir yöntem daha!

ysnozclk
21-11-2014, 08:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2014

Dolandırıcılar bu defa SGK'yı kendilerine alet ettiler. Üzerinde "Genel Sağlık Sigortası Bildirimi" yazılı olan zarfları belirlenen adreslere götüren dolandırıcılar, zarf karşılığında vatandaşlardan 4 TL ücret alıyor. Durumun bir dolandırıcılık vakası olduğunun anlaşılması üzerine, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü üzerinde SGK yazan zarfları satanlara karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. 

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da Sefaköy'de meydana gelen olayın ardından, SGK İstanbul İl Müdürlüğü uyarıda bulundu. Sefaköy'de akşam evine gelen G.C. "Genel Sağlık Sigortası Bildirimi" adı altında gelen bir zarf gördü. Zarfın içerisine baktığında ise eski kanunların yazılı olduğu kağıtları gören G.C., zarfı annesinin kurye kılığında gelen bir şüpheliden 4 TL karşılığında aldığını öğrendi.

Bu olayın yaşanmasının ardından SGK İstanbul İl Müdürlüğü olaydan haberdar oldu ve vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. SGK İstanbul İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Kurum olarak bilgilendirme şablonumuz bu şekilde değildir. Kurumumuz posta ücretini kendi karşılayarak PTT vasıtasıyla tebligatlarını göndermektedir" denildi.

Kaynak: http://mysubh.com/makale/3253/dolandiricilarin-yeni-yonetimi.html