Dolandırıcılıkta Son Nokta..

H@ckerCesur
22-04-2009, 18:23   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj
PcMaKeR
hergün pohaça aldığım yere param olmadığında önünden geçerken bu gün alamıcam diyorum adam diyorki yarın verirsin. bu yüktür sorumluluktur aç kalırım gene almam...
Ben de öyleyim. Birine borc yapmam kolay kolay. Şayet olursa da hiç rahat edemem. Kredi kartlarımı bile gününden önce öderim.

Aç gezerim gene yapmam. Senle bu konuda ortak noktamız varmış pcmaker.

PcMaKeR
22-04-2009, 18:32   |  #27  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

HackerCesur çok oldu ölye mide de alıştı artık. zorlasan daha neler çıkar ortak yön olarak ;)

Ahmet Ertuğrul
22-04-2009, 18:40   |  #28  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Ben de bir şey anlatacağım. Bilmiyorum başka şehirlerde de var mı ama Ankara'da çok var.

"Abi ben(biz) ....'dan buraya geldik. İş bulamadık. Bir çorba parası(ekmek parası) versen? (sırtlarında da elektrikli testere, "iş olsa yapmam mı abi" havası yaratmak için) İlk rastladığımda gönlümden kopan neyse verdim. Sonra baktım aynı yerden her gün geçsem, her gün para vermem gerek. O kadar çoklar, belli yerleri mesken tutmuşlar.

Sonra yakın zamanda(sanırım İstanbul'da) olduğunu duyduğum bir olaydan sonra artık yaşlıları karşıdan karşıya geçirmeye bile korkar oldum:

Yaşlı bir kadın; "Kızım beni karşıya geçirir misin?"
- Tabi teyzeciğim.
Karşıya geçerlerken kız yolun ortasında fenalaşıp bayılır.(Masum teyze kıza iğne yapmış.) Baygın kızla beraber bir taksiye biner. "Oğlum, bu benim kızım fenalaştı, bizi şu adrese bırakıver." Kızın cep telefonu takside düşer. Cep telefonu akşam çalar. Taksici şaşırarak açar bu telefon kimin diye. Telefonda kzın babası "Kardeşim sen kimsin? Bu kızımın telefonu, hala eve gelmedi.". Ağagey valla ben taksiciyim, kızınız telefonunu düşürmüş. Zaten onu da annesiyle beraber şu adrese bıraktım."
- Kardeşim nasıl olur? Kızın annesi yanımda.
- O zaman siz adresinizi verin, ben geleyim birlikte o adrese gidelim.
Polisle beraber adrese gidilir, adreste ne kızdan ne de teyzeden bir iz var. Kız daha sonra(yanlış hatırlamıyorsam) 1-2 hafta sonra çöplükte, organları alınmış bir şekilde bulunur.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 22 Nisan 2009 18:55
H@ckerCesur
22-04-2009, 18:51   |  #29  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
ahmeyt05
Sonra yakın zamanda(sanırım İstanbul'da) olduğunu duyduğum bir olaydan sonra artık yaşlıları karşıdan karşıya geçirmeye bile korkar oldum:

- Tabi teyzeciğim.
Karşıya geçerlerken kız yolun ortasında fenalaşıp bayılır.(Masum teyze kıza iğne yapmış.) Baygın kızla beraber bir taksiye biner. "Oğlum, bu benim kızım fenalaştı, bizi şu adrese bırakıver." Kızın cep telefonu takside düşer. Cep telefonu akşam çalar. Taksici şaşırarak açar bu telefon kimin diye. Telefonda kzın babası "Kardeşim sen kimsin? Bu kızımın telefonu, hala eve gelmedi.". Ağagey valla ben taksiciyim, kızınız telefonunu düşürmüş. Zaten onu da annesiyle beraber şu adrese bıraktım."
Polisle beraber adrese gidilir, adreste ne kızdan ne de teyzeden bir iz var. Kız daha sonra(yanlış hatırlamıyorsam 1-2 hafta sonra çöplükte, organları alınmış bir şekilde bulunur.

Bunları yapanlar gerçekten insan olamazlar. Ağlıyor Bugün de birisi parça kontor almak için geldi numarayı söyledi yolladım parasını aldım. 10 dk sonra adam tekrar geldi kontor gelmedi dedi. Sistemden baktım onaylanmış olarak gözüküyor.
Aklı sıra beni kandıracak orta yaşlı da birşey tipine baksan hiç şüphelenmezsin. Kovmaktan kötü ettim adamı. Kızgın

Ahmet Ertuğrul
22-04-2009, 19:53   |  #30  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bir tane daha var bildiğim ama ona yürek dayanmaz, o yüzden anlatmayayım.

H@ckerCesur
22-04-2009, 20:01   |  #31  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
ahmeyt05
Bir tane daha var bildiğim ama ona yürek dayanmaz, o yüzden anlatmayayım.
aman anlatma kalsın yaaa. Son mesajımdan sonra haberlere bakayım dedim. Bir baba öz kızını hamile bırakmış. Kız zihinsel engelliymiş ve bu olay türkiye de oluyor.

Nereye gidiyoruz hiç bilmiyorum. İçim karardı ve insan oldugum için utanıyorum. Daha dogrusu onlarla aynı kategoriye girdigim için. İNSAN. Kalbi kırık

Ahmet Ertuğrul
22-04-2009, 20:12   |  #32  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ben sana özelden atayım, Cesur istememiş, konuyu o açmış sonuçta saygı duymak lazım.

PcMaKeR
22-04-2009, 20:19   |  #33  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
ahmeyt05
Ben de bir şey anlatacağım. Bilmiyorum başka şehirlerde de var mı ama Ankara'da çok var.

"Abi ben(biz) ....'dan buraya geldik. İş bulamadık. Bir çorba parası(ekmek parası) versen? (sırtlarında da elektrikli testere, "iş olsa yapmam mı abi" havası yaratmak için) İlk rastladığımda gönlümden kopan neyse verdim. Sonra baktım aynı yerden her gün geçsem, her gün para vermem gerek. O kadar çoklar, belli yerleri mesken tutmuşlar.

- Tabi teyzeciğim.
Polisle beraber adrese gidilir, adreste ne kızdan ne de teyzeden bir iz var. Kız daha sonra(yanlış hatırlamıyorsam) 1-2 hafta sonra çöplükte, organları alınmış bir şekilde bulunur.

lanet olsun böyle insanlara. haram olsun böylelerin annelerinden içtikleri süt. o kızın ne suçu vardı...

ziyaaa
23-04-2009, 09:58   |  #34  
Yıllanmış Üye
309 mesaj
H@ckerCesur
Dün akşamüstü bu saatlerde oturmuş kahvemi yudumluyorum. Keyfimde biraz yerinde hiç ummadıgım alacaklardan bir kısmı gelmiş. Kasaya para girmiş ve günü kurtardım diye keyifliyim.

Tam bu sırada içeri iyi giyimli bir adam girdi ve kurdugu cümleleri aynen aktarıyorum:
"Ya biz buraya yeni taşındık karşı apartmanda oturuyoz. Ben de işten yeni geldim fakat evde kimse yok. Yanıma da para almamışım, 3 tl dolmuş parası verebilirmisiniz. Kusura bakmayın kimseyi tanımıyorum burada 2 saat içinde geri getirim size..." dedi...

Tabi ben de insanlara karşı tükenmek üzere olan güvenim gün içinde gelen paralarla tekrar arttı ve kasayı açarak adama 3 tl verdim. Teşekkür etti 2 saate kadar gelecegini söyledi ve gitti.
Para halen gelmedi.
Parasında degilim zaten. İnsanların bu denli şerefsizliklerini gördükçe kalan son damla güven de ben de bitiyor. İlle biz de mi kandıralım birilerini. İhtiyacın varsa ihtiyacım var de al. Fakat ne amaçla yalan söylerler anlamış degilim.
Bir daha gerçekten ihtiyacı olanlara bile yardım edersem 2 olsun. Ağlıyor
Sizin başınızdan da böyle şeyler geçti mi ? Paylaşırsanız aynı numaralara düşmeyelim birdaha.

Bu olayın benzerini ben hastanenin çay bahcesinde yaşamıştım yanımıza bir genc gelmişti elinde çektirdiği filmler vs. ağlamaklı bir halde yol param yok falan diye birşeyler söylemişti  aksayarak  yürüyordu biraz para verip yollamıştık artık gercek yalan orasını Allah bilir.

Banned
23-04-2009, 14:13   |  #35  
Banlandı
303 mesaj
PcMaKeR
oldu altına arabada çekeyim birde şöfürümü olacaktı hackercesur. hey Allah'ım ya herkez melek mi. Hele birde ülkemizde. millet miletin ayağını nasıl çukura düşürürüm diyor sen ne diyorsun. Belki kendince haklısın ama takım elbiseli kaç kişi gördün böyle söz veripte gelmeyen.

hergün pohaça aldığım yere param olmadığında önünden geçerken bu gün alamıcam diyorum adam diyorki yarın verirsin. bu yüktür sorumluluktur aç kalırım gene almam...

arkadasım para vermek yerine bence onu yapsaydın en azından adamın niyetini anlardın zaten bi sekilde o sana olsun bekleyeyim falan diyerekten kurtulmaya calısırdı nerden bilicen belkide gercekten ihtiyacı vardı nerden biliyosun belkide o parayı da bulamadı vermek icin yada ölmüste olabilir bunun garantisi varmı arkadasım pc basından yazması basit
belki sen veya bende düsebilirdik oduruma
arkadasın birisi yazmıs kafama sıkarım bende ona diyorum ki ancak sen ortalıga sıkarsın..
asalak muhabbetinin bi cok acılımı var herkesinde bi görüsü bu benim görüsüm arkadasım sana uyar veya uymaz sen vermeyebilirsin ben bana el acanı asla ve asla geri cevirmem

H@ckerCesur
23-04-2009, 17:01   |  #36  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
merve_merve
arkadasım para vermek yerine bence onu yapsaydın en azından adamın niyetini anlardın zaten bi sekilde o sana olsun bekleyeyim falan diyerekten kurtulmaya calısırdı nerden bilicen belkide gercekten ihtiyacı vardı nerden biliyosun belkide o parayı da bulamadı vermek icin yada ölmüste olabilir bunun garantisi varmı arkadasım pc basından yazması basit
belki sen veya bende düsebilirdik oduruma
arkadasın birisi yazmıs kafama sıkarım bende ona diyorum ki ancak sen ortalıga sıkarsın..
asalak muhabbetinin bi cok acılımı var herkesinde bi görüsü bu benim görüsüm arkadasım sana uyar veya uymaz sen vermeyebilirsin ben bana el acanı asla ve asla geri
O duruma düşersem eger hırsızlık yapacagıma, ya da birilerini dolandıracagıma kafama sıkarım.
Bu ihtiyaçtan çok kişilik meselesidir. Göz kırpma
Nasıl olsa ölmeyecekmiyiz ?
Eğer birilerine muhtaç yaşayacaksam ölmek benim için onurdur.
Bu olayı paylaştıgım bir abim bana şu lafı söyledi.
Acırsan, acınacak duruma düşersin. Göz kırpma
Ben hayatım boyunca kimseyi kandırmadım.
Bu tarz şeyler yapmadım.
Çok fırsatım olmasına ragmen 3 kuruş daha fazla kazanırım diye işimde hile yapmadım.

Yaptıgım gün öleyim daha iyi
Umarım anlatmak istedigimi açık ve net bir şekilde anlatabilmişimdir. @merve_merve
Yine tekrarlıyorum. Birilerini dolandıracaksam
ya da hırsızlık yapacaksam
Yalan dolan bir hayat yaşayacaksam
ölmek benim için şereftir.

Son Düzenleme: H@ckerCesur ~ 23 Nisan 2009 17:06
H@ckerCesur
23-04-2009, 18:18   |  #37  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj

Her açtıgım konu olay oluyor. Anlam veremiyorum ben. Nedir bu insanların benle alıp veremedigi... Üzgün

@merve_merve bir çift sözüm daha olacak. Beni tanımadan ötersin orda...
Meslegim bilgisayarcılık.
Geçen elime 2.5 milyarlık bir macbook geldi. Şifresini kırmam için getirdiler. Ben de şimdi gidin sonra gelin dedim. Adamlar bela bir tip Ben şifreyi kırdım macbook başkasına ait. Adamın maillerinden adama ulaştım tabi adamın kim oldugunu bilmiyorum. Umrumda da degil. Önemli olan benim insanlıgım.
Adam istanbuldan uçakla geldi yanıma macbookunu aldı. İçinde çok önemli belgeleri varmış. Resimleri vs. şirket bilgileri. Şirket dedigim dogan holdingmiş. Adam cnn türkte ünlü birisi çıktı.

Tabi ben bunları her türlü riski alarak yaptım. Dükkanımı indirecekleri ve beni öldüreceklerdi çalanlar. Ama adım gibi cesurca hareket ettim. Göz kırpma
kimseyi tanımadan konuşma.
Herkes senin gibi aciz degil.

H@ckerCesur
23-04-2009, 18:51   |  #38  
OP Yıllanmış Üye
1,881 mesaj
AdRaMiTi

İşyerinde kamera yokmu senin ? Giriş veya Oturduğun kısmı gözetleyen ? Bilgisayarcısın olması lazım..

Kamera kayıtlarını cıkar yay bütün sanala görsün şerefsizliğin bedelini.

Böyle dinginller bana denk gelmiyor işte ahh bi denk gelse ben neler yaparımda...

Benim dükkanda güvenlik kamerası yok fakat. Bir webcam açtım bu olaylardan sonra sabahtan akşama kayıtta artık. Bilgisayara kaydediyor. Dükkanım çok büyük degil. Ufak bir teknik servis ve ön taraf ufak bir magaza...

PcMaKeR
23-04-2009, 20:42   |  #39  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj
H@ckerCesur
Her açtıgım konu olay oluyor. Anlam veremiyorum ben. Nedir bu insanların benle alıp veremedigi... Üzgün

@merve_merve bir çift sözüm daha olacak. Beni tanımadan ötersin orda...
Meslegim bilgisayarcılık.
Geçen elime 2.5 milyarlık bir macbook geldi. Şifresini kırmam için getirdiler. Ben de şimdi gidin sonra gelin dedim. Adamlar bela bir tip Ben şifreyi kırdım macbook başkasına ait. Adamın maillerinden adama ulaştım tabi adamın kim oldugunu bilmiyorum. Umrumda da degil. Önemli olan benim insanlıgım.
Adam istanbuldan uçakla geldi yanıma macbookunu aldı. İçinde çok önemli belgeleri varmış. Resimleri vs. şirket bilgileri. Şirket dedigim dogan holdingmiş. Adam cnn türkte ünlü birisi çıktı.

Tabi ben bunları her türlü riski alarak yaptım. Dükkanımı indirecekleri ve beni öldüreceklerdi çalanlar. Ama adım gibi cesurca hareket ettim. Göz kırpma
kimseyi tanımadan konuşma.
Herkes senin gibi aciz degil.

işte budur başka birşey demiyorum... AlkışAlkışAlkışAlkış