Domain ve Host işinden anlayanlar lütfen yardım

hamann7725
25-11-2010, 21:57   |  #1  
hamann7725 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Merhaba arkadaşlar çok araştırdım ama bir sağlam cevaplar bulamadım.Yazım biraz uzun olabilir kusura bakmayın.Ben bir site kuracağım yalnız Türkiye'de güvenilir domain ve host alabileceğim nereyi önerebilirsiniz? Bazı firmalar aşırı ucuz oluyor şüphe uyandırıyor ama bazılarıda kendini ne zannediyorsa çok uçuk fiyatlar istiyor.Mesela birkaç firma buldum yorumlarda fena geçmiyorlar ama bilen arkadaşlara destek verirse iyi olur.Türk Ticaret sanırım büyük firma ama kaç kere mail attım muhatap bulamadım o yüzden destek konusunda benden geçer not alamadılar ve es geçmek zorunda kaldım. Doruk.Net mailime hemen cevap verdi. VT.com.tr ise mailime cevap vermedi ama bazı yerlerde sağlam olduğu yazıyor. RH.com.tr ile telefonda görüştüm hemde akşam ulaşılmaz dediğim saatlerde.. 7/24 destekleri varmış. Aynı zamanda SSL ile ilgili takıldığım noktalar var.Bu arada RH.com.tr AlphaSSL in bayisiymiş. SSL de şifreleme düzeyleri mi var bilmiyorum ama bazı SSL firmaları yıllık 600-700 TL lerden bahsederken bazıları 40-50 TL lerden bahsediyor.Bu da ister istemez şüphe uyandırıyor hani çok uçuk farklar mı var diye? RH taki kişi bana ikisininde aynı işi yaptığını yani fark olmadığını sadece pahalıların marka olduğunu söyledi.Yani bir markadan bu kadar fark olmaz diye düşünüyorum.Bu yüzden sizlerden ricam beni aydınlatmanız.Hosting alırken nelere dikkat etmeliyim.Benim için sizde bakarsanız çok sevinirim çünkü kuracağım site gerçekten önemli.Bundan 6-7 yıl önce amatör olarak web tasarımıyla uğraşmıştım ama pek fazla bilgi kalmadı o konuda.Sizlerden ricam yardımcı olmanızdır.Şimdiden çok çok teşekkürler.

skywalker35
29-11-2010, 19:50   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Doğrusunu söylemek gerekirse bende uzun zamandır araştırıyorum altı üstü kişisel bir site yapacaktım daha önceden bir yerden aldım günde en az 4 kere sitem kapanıyordu.Firma ismi vermeyim ama bildik büyük firmalardan biriyidi.Şimdi başka bir forumdan firma buldum 3 ay ücretsiz hesap veriyorlar şuan sonra devam etmek istersen istediğin paketi alıyorsun yaklaşık bir haftadır kullanıyorum bir kere sorun yaşamadım ayrıca eski firmadanda tüm yedeklerimi sorunsuz taşıdılar yeni üye olduğum için kuralları tam bilmiyorum firma ismi vermeyim düşünürsen özel mesaj atabilirsin.