Donanım mı yoksa yazılım mı?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
turabk1989
26-03-2006, 17:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

Bütün CHIP ekibine ve üyelerine slm...

Benim donanımdan mıdır nedir bilmiyorum ve bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum.

ONİ ( Oyunun demosu::) diye çok sevdiğim bir oyunu indirdim.Full olarak (emuleden) daha öncede orjinalini almıştım.Bu indirdiğim oyunu bilgisyarıma yüklerken oyunun tanıtım videosu bittikten sonra karşıma dank diye "Blank,oni crashed" diye bir hata msj'ı çıkıyor.Aynı şey yeğenimin bilgisayarında da oldu.Bir şeyi daha söyleyeyim,şu anda kulladığım bilgisayarı daha yeni aldım (ki neredeyse 4 ay olacak).Eski sistemde de aynı şekilde emuleden indirdim ve oyun sorunsuz bir şekilde çalıştı orjinal oyunda sorunsuz bir şekilde çalıştı.Eski sistem varken yeğenimin bilgisayarında kurdum çalışmadı ondada aynı hatayı verdi.Ben sornun ekran kartından kaynaklandığını düşünüyorum.Eğe sorun ekran kartında ise ben bunu herhangi bir program yardımı ile örneğin sanal sürücü gibi sanal ekran kartları var mı?(CHIP mart ayında buna biraz değinmişsiniz)Eğer yoksa bu sorunu nasıl çözebilirim.

Eski Ekran Kartı:Asus AGP-v3800m/32m (TF)
Yeni Ekran Kartı:WinFast PX6600 GT TDH 128 MB

Banned
31-03-2006, 15:33   |  #2  
Banlandı
88 mesaj

oyun eski bir directx sürümünü kullanıyor büyük olasılıkla

benim de o yüzden oynayamadıgım oyunlar oldu mesela

requıem avenging angeli o nedenle oynayamadım.

Son Düzenleme: birisi ~ 31 Mart 2006 15:33
turabk1989
31-03-2006, 18:17   |  #3  
OP Yeni Üye
29 mesaj

iyi ama eski directx sürümü olsun ne fark ederki?Sonuçta bilgisayarda yeni bir directx sürümü mevcut bilgisayarın onu kullanması gerekmiyor mu?Eğer sorun buysa directx'in eski sürümünü yükleyip işi halledebilirmiyiz?