Donma,mp3 dinlerken takılma,

HPQ-User
13-06-2008, 03:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Scherlook sormuş:
power arızalandıktan sonra kasanın orjinal power ını taktım. power arızalandığında birden elektirik kesildiği için, sistemin kurulu olduğu harddisk in zarar gördüğünü düşünerek harddiskte bad sector varmı diye tarattım fakat harddiskte hiçbir sorun yoktu. sonra sitemi yükledim.. 2 gün sorunsuz bi şekilde çalışıyor. ne donma ne mp3 lerde cızırtı, takılma hiçbirşey yok...ama 2 gün geçtikten sonra bilgisayarın geç açılması. donmalar falan. tekrar format attım ama formattan önce diske fdisk çektim sonra sistemi kurdum. 2 gün sonra yine aynı sorunlar baş gösterdi. en basitinden winamp açıkken masaüstündeki veya harddiskin diğer parçasındaki bir dosyayı açmaya kalktığım zaman donam takılma cızırtı oluyor.misal bi program çalıştıracam çift tıklayıp açarken bile donam cızırtı yakılma oluyor.

ramlerde sorun olabilir dediler başka makinede denedim ramlerde sorun yok. donanımı oluşturan parçalrın driverlerını güncelleyin dediler güncelledim yine düzelmedi. en son 2 gün önce format attım ve şimdi yine aynı durumda. bilgisayardaki tüm kabloların hepsini değiştirdim sıfırladım yine olmadı. ne yaptıysam sebebini bulamadım.sorun nerde bi türlü anlayamadım.

sizden ricam bunun sebebinin ne olduğu ve çözüm yolu hakkında bilgi vermeniz. şimdiden ilgi ve alakınız için şimdiden teşekkürler..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4 2.8 ghz,
Ati readon a9250 series 8x 128 mb ekran kartı.
msi 865gvm3-v anakart
1 lg DVD-RAM, 1 lg cd-rom, 1 lg cd-rw
DDR 400 mhz 1 gb ram (2x512)
160gb (80+80) sata hardisk  [biri sata 1 diğeri sata 2 sitemin kurulu olduğu harddisk sata1]
350watt power supply atx kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14