Donma

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
SCuLPNeo
25-04-2005, 17:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Bilgisayarımda msi live update 3 veya anakartın yanında gelen cd  çalıştırdığım zaman (sistem bilgisi alınıyor) dediği zaman ekran donuyor reset atmak zorunda kalıyorum birde ses driverını yükledikten sonra klasörlerin içeriğine bakmak için tıkladığımda 1 sn. sonra açılıyor ama mp3 dinlediğimde geç açılma diye bişey söz konusu değil bunlar neden oluyor anlamadım lütfen yardım edin

not:orj. windows xp sp2 tr kullanıyorum bütün sürücüler programlar ve anakart bios güncel

not2: windows server 2003 enterprise edition yüklediğimde hiçbir sorunum yok

tüm makina:
msi 915p neo2 platinum onboard ses c-media 9880 7.1 channel
p4 3.0 ghz lga775
512*2 1gb kingston ddr2 ram
palit 128 mb geforce 6600gt pci-ex
80gb sata seagate
asus wireless lan 138g
52* lg cd-rom
nec-2500a dvd-rw
sony floppy
coolermaster 450 watt psu

Son Düzenleme: SCuLPNeo ~ 25 Nisan 2005 19:19
jaina
25-04-2005, 22:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Anladığım kadarı ile baya iyi bir sistem kurmuşsun ancak sorunlar peşini bırakmıyor.

Sistem bilgisi masa üstünde alınırken takılıyor dimi?
Anakartın yanında gelen kitapçığı okudun mu? Belkide güvenli kipde çalıştırılması gerekebilir, yada başka birşey..

Geç açılma derken ne demek istiyorsun? Ses geçmi geliyor yani?
Eğer bazen dosya açarken ses geç geliyorsa pek de kafana takacak birşey yok genel olarak olabilecke birşey. Bende bazen hiç ses gelmeyebiliyor ki onboard ses kartı kullanmıyorum. Creative zs pro var.
Başka bir sorun ise biraz daha ayrıntılı anlatırsan daha çok yardım edebiliriz...

(Bu arada verdiğin bilgiler için cidden çok sağol, bir çok kişi sorununu yazarken ne sistemlerini neden yazılım durumlarını belirtiyorlar. Bu konuda çok teşekkür ederim.)

SCuLPNeo
25-04-2005, 22:44   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

evet iyi bir sistem yapmaya çalıştım :) ama bir hata yaptım 64 bit işlemci yerine 32 bit işlemci aldım yarın değiştiricem
msi live updatei açtığım zaman solda live driver veya live utility seçenekleri vardır onlardan birine tıkladığımda sistem bilgisi alınıyor yazısı çıkıyor ve orda donuyor
anakartın cdside diğer bilgisayarlarda sorun olmadan açılıyor
kitabındada bununla ilgili bişey yazmıyor programların yaptığı şeyleri anlatıyor benim sorunumla ilgili bişey bulamadım
sesle ilgili sorunum ses driverını yükledikten sonra dosyaların yada klasörlerin geç açılması (sesin geç gelmesi değil) boş klasörler bile 1-2 sn. geç açılıyor ben buna gıcık oldum :) ama sesin driverını sildiğimde yada biosdan disable ettiğimde veya mp3 dinlerken klasöre tıkladığımda anında açılıyor anlatabilmişimdir umarım

Son Düzenleme: SCuLPNeo ~ 25 Nisan 2005 23:31
jaina
27-04-2005, 23:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Allah allah, çok değişik bir sorun.
Hemde bütün update türü şeyleri yapmışsın.
Bu kadar şeyden sonra benim aklıma anakartında bir sorun olabiliceği geliyor.

Acaba sp1 yada düz windows xp dede bunları denedin ve aynı sorunları verdi mi?
Belki Sp2 den ya da en yeni yüklediklerinden sorun olabilir. Düz xp ya da sp1 li xp de deneyiblirsen bak bakalım ne olacak.
Eğer bundada sorun çıkarırsa son anakartı göndermeden önce yapabilecğin birşey var.

İlk olarak gereksiz şyler kaldıracan yani bilgisayarda disable edecen veya kablosunu çıkaracan. Mesela optik okuyucuları iptal et, wireless i iptal et ramin tekini çıkar durum değişcekmi. Bunların hepsini tek tek yap, biraz zaman alır ancak garantiden önce belki birşey çıkar.

Yoksa MSİ ile irtibata geçmeni öneririm.

SCuLPNeo
28-04-2005, 00:38   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

dediğin herşeyi çok önceden yaptım bütün parçaları çıkardım hiç update olmadan sp siz veya sp1li denedim yine aynı sorun oldu benim anlamadığım şey server 2003 de sorun yaşamamam çok teşekkür ederim ilgilendiğin için

Son Düzenleme: SCuLPNeo ~ 28 Nisan 2005 18:13
jaina
28-04-2005, 22:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Her zaman, bende anlayamadım ancak madem bu kadar uğraşabilen bir kişisin
anakartı değiştirip dene derim, belki o zaman sorun yapmaz.

Ancak server 2003 de neden düzgün çalışsın o zaman dimi.....
kolay gelsin kardeş

Recep Baltaş
29-04-2005, 11:22   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

CD de sorun olabilir XP cd ni değiştir....Başka cd den kur...merak etme korsan olmaz çünkü lisans önemli olan...