doping adsl

altundas
08-07-2009, 12:35   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

slm arkadaşlar yaklaşık 20 gun ttnet aboneliğimi iptal ettirdim dopng adsl geçiş yaptım bir çok kulanıcının yaptığı gibi modemi resetleyince ip adersim değişiyordu son iki gündür aypim sabit değşmiyor sorunu servis sağlıyıcıma bildirdim ama daha düzelmedi tabi işin başka bir ilginç yanı doping adsl bizim sadece ttnetin bakır kablolarını kulanıyoruz yani tamamen farklı bir alt yapıyı kulanıyoruz demesiydi peki madem alt yapınız farklı da neden ip saabit neden ttneti arıyorlar sorunu düzeltmek için kendi kendime sordum
hata servis sağlayımcıdamı yoksa ttnet işi yokuşamı sürüyor bilinçli olarak acaba hata kimden kaynaklanıyor daha uzman arkadaşlar yanıt verirse sevinirim tşk

doodLex
08-07-2009, 12:57   |  #2  
doodLex avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
344 mesaj

Zaten şuanda UyduNet'leri dışında Smile Adsl - Biri Adsl vb. tamamiyle TTNeT altyapısını kullanıyorlar yani. Arasında sadece Kişi memnuniyeti var. Diğer firmalarda TTNeT'teki gibi uzun soluklu sorunlar oluşmuyor. Kurulumu daha kısa oluyor vb.

Hatayı aramak yanlış. Olur ama TTNeT'te bulabilirsin. Şuan bile arasanız size diyecekleri şey Çalışma var(TTNeT'i) Yani insan bir TTNeT'e bakar. Birde avrupadaki benzerlerine daha 8 mb'e yeni geçtiler nerdeyse.Neyse daha uzatmıyayım sorun TTNeT'te bence.

altundas
08-07-2009, 13:21   |  #3  
OP Üye
85 mesaj

bende aynı şeyi düşünüyorum ttnrt diger sağlayıcıları yıldırmaya calışıyor tek el olmak istiyor pasta büyük ya birgün İNŞALH başka bir daha uygun daha iyi bir seçenek sunarda o zaman görürüz vatandaşı süründürüp sömürmeyi

doodLex
08-07-2009, 13:26   |  #4  
doodLex avatarı
Yıllanmış Üye
344 mesaj

Evet. Eğer başka bir alternatif istiyorsanız UyduNet gerçekten cok kaliteli 32mb'e kadar normal 1024 sınırsız TTNeT ile aynı fiyat olması gerekliydi. Eğer değiştirmeyi düşünürseniz yapabilirsiniz. Benim yiğenim kullanıyor 5 aydır hiç bir sorun yok.

altundas
08-07-2009, 13:46   |  #5  
OP Üye
85 mesaj

malasef heryerde hizmet veremiyorlar uydu net kablo tv üzerinden hizmet veriyor malasef il aksaraydayım burda hizmet vermiyor verse hiç hemen değişirdim

doodLex
08-07-2009, 14:48   |  #6  
doodLex avatarı
Yıllanmış Üye
344 mesaj

Hmm. İstanbul'da olduğunuzu düşünerek yazmıştım.<

merol77
18-01-2010, 14:14   |  #7  
Yeni Üye
24 mesaj

Doping kendi portunu kullanıyor zannedersem. Bu durumda sadece bakır kablonun desteğini telekomdan almaktadır.

http://www.dopinginternet.com/neden-doping-adsl.html

HsnMrt
08-03-2010, 18:57   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

bende önceden ttnet kullanıcısıydım fakat hızım çok yavaştı doping adsl geçtim internet hızım gerçekten arttı hatlarda yoğunluk yok hızın farkına vardım faturada fazla gelmiyor evdede bi sorun olmuyo :D

bosluk
08-03-2010, 23:48   |  #9  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Kendimi bildim bileli, 33.6'lık modem dönemlerinden beri ttnetliydim :P Sonra Smile'ye geçtim bir kampanyaya denk gelip. Şimdi kampanyam bitmek üzere ve yeni bir arayışa girdim.

Bu dediğiniz Doping'e de baktım ama öyle aman aman bir fiyatlandırmaları yok hakikaten sınırsızlarda (bahsettiğim kotasız 2 ve 4 mb hatlar bu arada). 2 sene taahüt istiyorlar zaten, ki diğer tüm servis sağlayıcılar da 2 sene istekte bulunmuşlar gördüğüm kadarıyla. Şu an için Biri'nin fiyatları güzel duruyor. Ama onda da 2 sene olayı canımı sıkmıyor değil. Turknet'i zaten geçiyorum, doğru düzgün bir kampanyaları mevcut değil. Kablonette fiyatlar biraz rütuşlanmış gibi cidden, ilk etapta güzel gibi geliyor ama hem kablo modemler abartı pahalı, hem mevcut adsl modemimden ve kablosuz özelliğinden memnunum, hem de yine taahüt durumu var kampanyalarında.

Açıkcası bu firmaların hemen hepsi aynı terane malesef. Şöyle gönül rahatlığıyla seçilebilinecek fiyat avantajı olan firma hakikaten yok. Fiber optik ucuz evet, ama o da Türkiye'de sadece Turkcell fiber optik'te çalışan müdürlerin apartmanlarına bağlı sanıyorum.

Doping de bakır kabloları kullanıyor ki zaten alt yapı denilen şey de telefon kablosu olan o bakır hatlar :P Kendi alt yapısı olan şey uydunet, zaten evinize ek bir kablo bağlanmıyorsa o şirketin kendine ait hattı mattı yok demektir :) Sabit ip'ye gelirsek 2 seçenek var. Ya ttnet yanlışlıkla size sabit ip vermiştir (faturanızda göreceksiniz ekstra ücreti), ya da doping'in kullandığı ip aralıklarını kullanan çok insan yoktur o anda, çıkıp tekrar girdiğinizde boşta olan aynı ip'yi almışsınızdır. Olay ttnet hatlarındaki bir sorundan kaynaklanmıyor yani, öyle olsa ya hızınız düşerdi ya da bağlantıyı hiç sağlayamazdınız.

Son olarak Ttnet diğer servisleri yıldırmaya çalışıyor demişsiniz ancak bu noktada çok katılamayacağım size. Bakın uydunet'in kendi alt yapısı var. Ona rağmen fiyatları 5-10 lira değil, ttnetin dibinden dibinden geliyor. Diğer firmaların da çoğunun fiyatları uzun dönemlere (taahütler sonrasını hesaplarsanız) yayıldığında birbirlerinin aynıları, değiştirmek için bir çaba da sarfettikleri yok. Pasta hepsinin pastası. Dolayısıyla bu işten ttnet ne kadar sorumlu ise, smile de koçnet de turknet de kablonet de doping de turkcell de hepsi aynı oranda sorumlu kanımca...

SKALOMEYYA
17-03-2010, 01:36   |  #10  
Taze Üye
3 mesaj

sonucta dopıngde olsa baska bıseyde olsa altyapı ttnet uclarda hız beklememek gerek bence :)

şafak89
17-03-2010, 03:25   |  #11  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

eklemek istedğim bişi daha var uydunetin yanında fiber internet-superonline da kendi fiber hatları üzerinden 10mb-sınrısız 50ytl
20mb-sınrısız 70ytl
100mb-sınırsız 120ytl
ye hizmet vermektedir yani sadece uydunet kendi hattını kullanmıyor ayrıca onlarda bakır kabloarla iş yapıyor ;)

merol77
20-03-2010, 23:19   |  #12  
Yeni Üye
24 mesaj

Bakır kabloda satrale olan mesafe onemli. Santrale ne kadar yakın olunursa okadar hızlı oluyor zannedersem.

nuyan33
02-08-2010, 13:21   |  #13  
Taze Üye
10 mesaj

ben koblo net kulanıyorum gayet güzel ve hızlı tavsiye ederim...

chatin17
31-12-2010, 15:36   |  #14  
Taze Üye
4 mesaj

Merhaba Arkadaşlar. Bende 2010'un Ramazan Ayında Doping Adsl abonesi olarak kendimi kurban ettim.
Müşteri memnuniyeti zerre kadar yok.
Abone olmadan önce övgüler ve güzel bir ilgiyle karşılaştım. 1 mb kadar olan paketi seçtim. Bana1000 kbps altına düşmez ve 2000 kbps kardar yükselir dediler. Ama daha ilk gün rezaletle karşılaştım. 1 dk içinde 5, 6 kez hız deiştiriyor. 551 , 68 , 43 , 265 , 22 kbps gibi komik ve tahammül edilmeyecek kadar berbat bir hızla karşılaştım. Sabrettim ikinci günde aynı. Hele aldığım ping inanılmaz derecede yüksek, online oyun oynamak imkansız. Sürekli ping yüksekliği yüzünden atılıyorsun. ping 40 ile 70 arası olmalıyken 6595, 1158, 627, 1213 gibi korkunç rakamlarla karşılaşıyorum. Ama Allah var ne yalan söyliyeyim gece saat 3'ten sonra hız 3000 kbps'nin üstüne bazan çıkıyor Ping'de 50 - 80 arası değişiyor Gündüz vakitleri de sürprizler yapıp bazan hızlanabiliyor. Tam Ağzım sevinçten açılırken bir yumruk gibi bana geri dönüyor ve tekrar 800 900 lere vuruyor. Evet arkadaşlar interneti sağlıklı kullanabilmek için gece saat 2 - 3 leri beklemem lazım.

Şimdi gelelim kendilerine olan şikayetimi iletişime.
4441045 müşteri hizmetlerini aradım; Kabus görüyor gibiyim dedim, bütün bu sorunları anlattım.1000 kbps nin altına düşeceğini zannetmiyorum demiştiniz dedim bırakın 1000 i 512 ye bile razıyım. Neden bu sorunlar var dedim. Pikniğe giden insanların ardında kalan kırıntıları yiyiyor gibi hissediyorum dedim. Speedtest gir dedi girdim kontrolleri yaptık ve sonuçları söyledim.Sonuçlar şöyle Ping : 803 ms download speed 124 kbps upload 68 kbps . Bana aynen şunu dedi değerleriniz normalın birazcık altında . Sinirden telefonu kırcaktım ve direttim olmaz böyle dedim bana sunduğunuz hizmet bu değil dedim. Tamam dedi arıza kaydı bıraktım türk telekoma şimdi sana dönecekler dedi. 20 dk sonra türk telekom beni aradı. bizm size verdiğimiz sinyal 11800 en üst düzeyde dedi. Bizde sorun yok dedi Sorun Dopingtedir biz telefon hattınıza 11800 sinyal veriyoz.Biraz üstüne gittim.Bana niye söylüyosun dedi doping firmanla konuşcaksın onu dedi biz sadece telefonu bağlayan türk telekomuz telefonunuza verdiğmiz sinyal üst düzeyde dedi.İnternetimi iptal da edemiyorum arkadaşlar 2 yıl taahhütüm var gerçi resmi olarak taahhüt imzalamadım ama telefondan belirti böyle böyle diye.. Olmaz dedi. Kendi hayatımdan örnek vererek; benim marketim var, insanlar yaptıkları alışverişten memnun kalmasalar, ambalajları açsalar bile insanlık namına iadeyi kabul eder ücretlerini cebimden öderdim dedim. Hanım efendi alay eder gibi bir ses tonuyla beyefendi burası market değil dedi ve sürekli tekrarlayarak bunu yüzüme vurmaya çalıştı. (Ben insanlık dersi verirken, bana verdiği tepkiye bakın).
Mallesef arkadaşlar, müşteri hizmetlerinide aradım durumu izah ettim tarifeyle ilgili hiç yardımcı olmadılar. Konuyla ilgili arıza formu oluşturdular, döndüler sonuç çıkmadı. İnternette şikayet ile ilgili sitelerde başvuruda bulundum. , uyuduğum için cevap verememişim.
İnanın eskiden 30 mt öteden bir arkadaşın kablosuz internetiyle bağlanıyorum sadece 1 nokta çekiyordu daha iyi verim alıyordum. Şimdi 5 nokta çekiyor ama hiç işime yaramıyor. Ispat olarakta durumu gösteren resimleri facebooktaki doping adsl sayfasına ekledim. Şimdiden keyifli seyirler diliyorum. Tek diyeceğim kaldı artık.. Allah'a havale ediyorum bu firmayı. Yallan söylüyorsam ben Allah'ımdan bulayım.
Aklınızda bulunsun arkadaşlar benim niyetim bu firmayı kötülemek değil. Tek şikayetim müşterilerine yardımcı olmamaları. Ben sadece bana sunulan hızımı vermelerini istedim . internet'te downloadlar yarıda kesiliyor. Online oyun oynamak için internet bağladım gece 3 te oynayabiliyorum. Bana inanmayan arkadaşlar Doping adsl başvurusunda bulunsunlar Hemde 8mb/sn kadar olan paketi alsınlar. Sadece 20 tl.
bu paketi seçip Abone olun. Online oyun olarak Counter strike oynayın ve farkı hiissedin

KENAN_35
20-01-2011, 16:15   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

eğer fiber net imkanınız varsa fiberoptik superonline 10mb e kadar ayda 49lira sınırsız kullanın.. eğer fiber imkanınız yoksa size 2 seçenek sunuyorum:

1: smile adsl 8mb e kadar - ayda 49 lira sınırsız 

2: kablo net 1mb e kadar - ayda 29 lira sınırsız

karar sizin

cipicip
05-04-2013, 23:53   |  #16  
cipicip avatarı
Taze Üye
1 mesaj

Doping adsl kullanıyorum hizmette sorun yaşamadım ama faturası elime ulaşmadı. Hiç deşmesem mi acaba?

d3mir
07-04-2013, 16:37   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: cipicip  
Doping adsl kullanıyorum hizmette sorun yaşamadım ama faturası elime ulaşmadı. Hiç deşmesem mi acaba?

online işlemler butonu var sitesinde ordan ödeyebilirsin, ben uğraşmıyorum otomatik ödeme yaptım :) seninki de bence illaki fatura edilmiştir, postada ya da posta kutusundda kaybolduysa sonra birikmiş ödersin zaten internetin de kesilir riske girme derim.

apiko
16-04-2013, 04:57   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: d3mir  

online işlemler butonu var sitesinde ordan ödeyebilirsin, ben uğraşmıyorum otomatik ödeme yaptım :) seninki de bence illaki fatura edilmiştir, postada ya da posta kutusundda kaybolduysa sonra birikmiş ödersin zaten internetin de kesilir riske girme derim.

hah işte, acaba benim gibi şu apartman posta kutularına değil de posta kutularının önüne, yere, kenara ama posta kutusu dışında olabilecek herhangi bir yere bırakılan pstalardan muzdarip olanlarınız çıkın bakalım ortaya, ben buu gördüğüm zaman acelem yoksa tek tek daire numarasına göre atıyorum postaları kutulara, çünkü bir kaç kere postam kayboldu vemağdur oldum, yere düşene basılıyor, ayaklar altında apt dışına kadar sürüklenip kaybolabiliyor hatta daha yeni birşey geldi başıma internetim kesildi geçenlerde aradım callcenterı o sinirle söylenip durdum sonra kızcağız kibarca faturamın ödenmemesinden ötürü kesildiğini bildirdi, tarihi farkettim ki üzerindennereyse 10 gün geçmiş e haliyle "teşekkürler" deyip kapadım fatura yüzünden de carlayamadım çünkü eminim yie ayaklandı kalktı gitti benim fatura apt. sakinlerinin ayakları altında ben dah alamadan e elime de geçmeyince ödemek de gelmedi aklıma haliyle. errtesi gün gittim hizmet numaramla ödedim paşa paşa, ama şu posta kutusu durumunu nasıl çözücez acaba, olmadı sepet koyucam bari topluca içine koysunlar, tek tek zorlanıyorlarsa diiyorum.