Dostluk nedir??

saymex
05-07-2007, 18:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

ARKADAŞLAR DOSTLUK NEDİR BİRİSİ AÇIKLAYABİLİRMİ?
BENİM DOST BİLDİKLERİM ARTIK BENİ SADECE İŞLERİ DÜŞTÜĞÜNDE ARIYO BU DOSTLUKMU BE BU ARKADAŞLIKMII BIKTIM ARTIK KANDIRILMAKTAN BIKTIM ARTIK BU HAYATTAN.....

blackhawkmilan31
05-07-2007, 19:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,472 mesaj
saymex
ARKADAŞLAR DOSTLUK NEDİR BİRİSİ AÇIKLAYABİLİRMİ?
bu sorunun cevabını çok aradınmı.Dil çıkarıyor

dost demek işi düşünce aramak değildir.bunu herkes bilir.
Gözünü devirmiş

theironman
05-07-2007, 19:08   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Dostluğa pek inanmasam da şöyle açıklanabilir arkadaşlıktan farklı olarak: "Pek çok insan arkadaşın olabilir, ama dostun olamaz." Dost dediğin zaten yakınındaki insandır; yakınındaki derken illa her zaman yanı başında olması gerekmiyor. Uzakta da olabilir, ama bu onun senin yanında olmasını engellemez. İyi kötü her anında yanında olandır, seni dinleyendir, seni dürüstçe eleştirebilendir, seni çekebilendir, seni çekemeyen değildir, kısa süreli dost olunmaz, uzun vadelidir, zamanla kökleşir dostluklar. Ama ben eskiden olan dostlukların artık olmadığını düşünüyorum.

Senin durumuna gelince, eğer işleri düştüğünde seni arıyorlarsa onlar senin zaten dostun değildirler, arkadaşındırlar ama nasıl bir arkadaş olduğunun yorumunu da sana bırakalım. Bir sürü arkadaşın olabilir, ama dostun varsa bu bir elin parmaklarını pek geçmez, geçmemeli de. Öyle kolay şey değildir dost edinmek, herkes ağzına sakız yapar ve dostluktan dem vurur ama sözde dostluktur bu söylenenler, gerçeğini göremiyoruz maalesef.

Demem o ki yalnız değilsin, senin sorununun benzerini yaşayan pek çok insan var, ama hayat bu maalesef, karşına hiç böyle biri çıkmayacak demek değildir bu. Sabırlı ol, günün birinde çıkar umarım karşına. Her önüne gelene dostum deyip bu kavramın içini  boşaltan da bizleriz, ama dedim ya, dostluk yalan olmuş.

blackhawkmilan31
05-07-2007, 19:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,472 mesaj
saymex
BIKTIM ARTIK KANDIRILMAKTAN BIKTIM ARTIK BU HAYATTAN.....
bu acını hafifletir

saymex
05-07-2007, 19:50   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
298 mesaj
elvis32
Dostluğa pek inanmasam da şöyle açıklanabilir arkadaşlıktan farklı olarak: "Pek çok insan arkadaşın olabilir, ama dostun olamaz." Dost dediğin zaten yakınındaki insandır; yakınındaki derken illa her zaman yanı başında olması gerekmiyor. Uzakta da olabilir, ama bu onun senin yanında olmasını engellemez. İyi kötü her anında yanında olandır, seni dinleyendir, seni dürüstçe eleştirebilendir, seni çekebilendir, seni çekemeyen değildir, kısa süreli dost olunmaz, uzun vadelidir, zamanla kökleşir dostluklar. Ama ben eskiden olan dostlukların artık olmadığını düşünüyorum.

Senin durumuna gelince, eğer işleri düştüğünde seni arıyorlarsa onlar senin zaten dostun değildirler, arkadaşındırlar ama nasıl bir arkadaş olduğunun yorumunu da sana bırakalım. Bir sürü arkadaşın olabilir, ama dostun varsa bu bir elin parmaklarını pek geçmez, geçmemeli de. Öyle kolay şey değildir dost edinmek, herkes ağzına sakız yapar ve dostluktan dem vurur ama sözde dostluktur bu söylenenler, gerçeğini göremiyoruz maalesef.

Demem o ki yalnız değilsin, senin sorununun benzerini yaşayan pek çok insan var, ama hayat bu maalesef, karşına hiç böyle biri çıkmayacak demek değildir bu. Sabırlı ol, günün birinde çıkar umarım karşına. Her önüne gelene dostum deyip bu kavramın içini  boşaltan da bizleriz, ama dedim ya, dostluk yalan olmuş.

demekki benim hiç dostum olmamış

karabela
05-07-2007, 20:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
527 mesaj

dostluk kanımca; "yardan ayrılalı gülmedim dostum dostum" diye seslenebileceği biri bulabilmektir. saygılar...:D

bjk_semih
05-07-2007, 22:07   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,452 mesaj

elvis güzel yazı olmuş ellerine sağlıkk...

memomuco
05-07-2007, 22:56   |  #8  
Üye
69 mesaj

SIRADAN BIR ARKADAŞIN
EVINE GELINCE MISAFIR GIBI DAVRANIR
GERÇEK DOSTUN
BUZ DOLABINI ACIP ISTEDIGINI ALIR
SIRADAN ARKADAŞIN
HAYATTA SENIN AGLADIGINI GÖRMEZ
GERCEK DOSTUNUN