dosya şifreleme

Kapalı Hesap (91855)
12-01-2009, 00:50   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

arkadaşlar herhangi bir dosyayı şifreledikten sonra biri göremiyor
ama o dosyayı gıcıklığına silebiliyor

ben o dosyayı şifreleyip silinirkende şifre sorulmasını istiyorum
( önerilerinizde dosya gizleme programları ve erişimleri engelleme olmasın işime yaramazlar ve riskliler)
bunun ne kadar olanaksız olduğunu bilsem de yinede sormak istedim

yardımlarınız için teşekkür ederim

Kapalı Hesap (91855)
12-01-2009, 02:28   |  #2  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

sağol ama ben windows 7 kullanıyorum eğer 4 yıl önce pc kullanıyor olsaydım mutlaka işime yarardı
çünkü ben 4 yıl önce xp kullanıyordumGülümseme

imamoglu120
13-01-2009, 14:21   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

Folder Encryption 5.1 soyle bır tane program var ıstersen bıde buna bak ben bunu kullanıyorum ve de coook da memnunum

Kapalı Hesap (101323)
14-01-2009, 18:14   |  #4  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

bu iş için  programa gerek yok   windows xp  kullanıyorsanız      şifreleyeceğiniz dosyaları bir klasöre atın     sonra  klasör   seçeneklerine girip basit dosya  paylaşımının yanındaki işareti kaldırın   sonra  dosyaları attığığınız  klasöre  sağ tıklayıp özellikler deyin güvenlik sekmesinden  klasörün içine   sistemin adminin kullanıcıların     erişimine engelleyin  uygula  tamam yapın    klasör  seçenekleri girin   basit  dosya  payşamını  kullan  yazan yeri tekrar  işaretleyin uygula tamam yapın   bu durumda klasöre antivirüsler dahil kimse erişemez    hatta       klasörün boyutu bile  gözükmez klasör boş gözükür boyutuda 0 bayt  gözükür  klasörü açmak istediğinizde  aynı şekilde      klasörü güvenlik  sekmesinden erişime  açın  gelişmişten klasörün sahibini kendi kullanıcı adınız yapın denetimler  sekmesinden ekleyi tıklayıp gelişmiş ayarlardan  şimdi bul tıklayın kendi kullanıcı adınızı seçin   erişime izin verin     bu şekilde  system volume dahil her klasör açılır bu yöntemle klasör hiçbir şekilde  silinemez

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (91855) ~ 14 Ocak 2009 18:17
Ömer Özgün Ulutan
18-01-2009, 10:57   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

Yöntemi denedim başarılı

abdulkadir03
30-01-2009, 23:10   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

merhaba bahsettiğiniz bu yöntemle  E'deki bir klasörümü şifrelemiştim ancak C'ye format attım kullanıcı adı değişti vs.. şimdi şifrelediğim o klasördeki filmleri hiç bir program oynatmıyor. klasör açılıyor filmleri adını ve boyutunu görüyorum ancak media player "Windows Media Player,dosyaya erişemiyor. Dosya kullanımda olabilir, dosyanın depolandığı bilgisayara erişiminiz olmayabilir veya proxy ayarlarınız doğru olmayabilir." şeklinde hata veriyor. ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

carl246
bu iş için  programa gerek yok   windows xp  kullanıyorsanız      şifreleyeceğiniz dosyaları bir klasöre atın     sonra  klasör   seçeneklerine girip basit dosya  paylaşımının yanındaki işareti kaldırın   sonra  dosyaları attığığınız  klasöre  sağ tıklayıp özellikler deyin güvenlik sekmesinden  klasörün içine   sistemin adminin kullanıcıların     erişimine engelleyin  uygula  tamam yapın    klasör  seçenekleri girin   basit  dosya  payşamını  kullan  yazan yeri tekrar  işaretleyin uygula tamam yapın   bu durumda klasöre antivirüsler dahil kimse erişemez    hatta       klasörün boyutu bile  gözükmez klasör boş gözükür boyutuda 0 bayt  gözükür  klasörü açmak istediğinizde  aynı şekilde      klasörü güvenlik  sekmesinden erişime  açın  gelişmişten klasörün sahibini kendi kullanıcı adınız yapın denetimler  sekmesinden ekleyi tıklayıp gelişmiş ayarlardan  şimdi bul tıklayın kendi kullanıcı adınızı seçin   erişime izin verin     bu şekilde  system volume dahil her klasör açılır bu yöntemle klasör hiçbir şekilde  
mesale0077
22-02-2009, 02:17   |  #7  
Taze Üye
6 mesaj

Crypcrap adlı pro var ama adı böyleydi galiba

CsharpCenter
23-02-2012, 16:01   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

Arkadaşım Program Vs Indirecen Kuracan Programı Cozecen bunlarla Urasacagına Kimsenin Ulasamayacagı Bir Dosyayımı Erişime Engellemek Silinmemesini vs Istiyorsun Sana guzel Bir Cozum Dosyanı Gizle Al Kimse Bilmez :D