Dosya veya Klasör Kopyalama Hatası

trstfb
27-09-2014, 15:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımdaki bir dosyaya hem bilgisayarımın masa üstüne hemde usb ye kopyalamak istediğimde "Dosya veya Klasör Kopyalama Hatası" diyip "diskin diskin dolu veya yazmaya karşı korumalı olmadığından ve dosyanın şu anda kullanımda olmadığından emin olun." uyarısı alıyorum herşeyi denedim olmadı. dosyayı kopyalamam lazım ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

Sistem Bilgilerim
TEKNOX
28-09-2014, 06:41   |  #2  
TEKNOX avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 3
17 mesaj

usb flaş belleğe veri kopyalamak istersenız  dosya  sisteminizle aynı  olması  gerekiyor. usb  flaş  bellekler genelde  Fat32 dir siz usb belleğinizi NTFS yapınız sorununuz  çözümlenecektir. bunun içinde  usb Flaş beleğinizi bicimlendirin ve dosya sistemi olarakta NTFS diski gibi Kullanın. diyer sorununuzun çözümüde  masaüstüne kopyalamak  istersenız  Pc nizde tam yetki sahibi olmanız gerekiyor bunun  içinde  dosyanızın özellikler kısmana girin güvenlik sekmesini tıklayın kendi  kulanıcı adınıza tam yetki vermeniz gerekiyor

TEKNOX bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
oasman
28-09-2014, 10:20   |  #3  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Önce Masaüstüne kopyalarsın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatıp, ardından Flash belleğine kopylarsın. Dosyanın boyutu 4 GB'yi aşıyorsa, FAT32 Dosyalama sistemi tarafından desteklenmez. Dosyayı masaüstüne kopyalayacağına, masaüstünde boş bir yere sğ tıkla ve bir bağlantı oluştur seç ve dosyının yerini (yolunu) göster. Bir link oluşcak. İstersen o linke bir de simge görünümü atayabilirsin.

oasman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
trstfb
29-09-2014, 20:36   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

TEKNOX usb biçimlendirdim olmadı onuda denedim.

oasman dosyayı bilgisayarda masaüstünede kopyaladığımda aynı hatayı veriyor..

BAŞKA ÇÖZÜMLERİNİZ VARMI

trstfb
29-09-2014, 20:37   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

SORUN AYNEN DEVAM EDİYOR DEDİKLERİNİZİ YAPTIM

trstfb
29-09-2014, 20:41   |  #6  
OP Taze Üye
5 mesaj

dosya cok küçük boyutta bir dosya 

dosyayı bilgisayarda herhangi bir yere dahi kopyalayamıyorum :(

trstfb
29-09-2014, 20:46   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

şimdi bir şey fark ettim dosyanın içindeki görüntüye  sağ tıklayıp özellikleri-genel-genel bölümünde geliişmişe tıklayınca  "veriyi koruma için içeriği şifrele" kutusu işaretli. sorun burdan kaynaklanıyor olabilirmi acaba ama ben şifre felan koymadım dosyaya