dosyalar genişletiliyor bölümünde %1 veya %4 , %6

Ajanholmes
16-07-2010, 20:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Arkadaşlar Öncelikle Merhaba

Fazla Söze gerek kalamdan soruma geleym 4 gündür araştiriyorum ve çalişiyorum Sorunum : windows 7 kurulumda dosyalar genişletiliyor bölümünde %1 veya %4 , %6 da kaliyor yanit alamiyorum enteresan tarafi ise kitlenmiyor sadece duruyor dvd ışığı sönüyor falan dedigim gbi 4 gündür bunun için çabaliyorum ama olmuyor en sonunda sizin yardimlariniza sığındım.

Çözüm için denediklerim Ve Sonuç alamadiklarim =( ;

Başka HDD ye windows 7 kurulumu,

dvdrw Frimware update,

Ram slotlari,

Düşük hizda win7 yazilimi,

Başka Win7 ile denedim,

ve aklima gelmeyenleride var tabiki ...

Pc
Anakart = Asus M2V MX AMD HAMMER
İşletim sistemi =xp professional
İşlemci = Amd Athlon 64 processor 3500+ 2.20GHZ
Ram DDR2 = 1.Slot = 512(533MHZ) 2.slot 2048(800MHZ) =2.5gbRAM
Grafik Kart = PCI-E WinFast Nvidia Px8400GS (567MHZ) (64Bit)
Ses Kart = Creative sound blaster Audigy 7.1 24bit Advandec HD

Sorunun Çözümü beni Cok mutlu edicektir arkadaşlar bilgisi olan Paylaşirsa Sevinirim Hem Benim İçin Hemde ayni Soruna Madur Kalan İnsanlar İçin

Son Düzenleme: Ajanholmes ~ 16 Temmuz 2010 20:56
ULTIMATE_BOY
16-07-2010, 21:24   |  #2  
Üye
59 mesaj

daha önce win 7 yükledinmi bu pcye bilmiyorum ama uyum sorunu varmış gibi geliyo bana sistemin biraz eski görünüyo uyumlu olup olmadıgını win 7 yükseltme danışmanı yazılımı ila ögrenebilirsin...

mcafee23 ayrılmıştır
16-07-2010, 21:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

bios güncellemesi gerekli olabilir

Recep Baltaş
16-07-2010, 23:47   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Sevgili kullanıcı;

iki kuralı ihlal ediyorsunuz:

1- Konu ile ilgili başlık kullanın
2- Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın

ve tabii ki üye olurken forum kurallarımızı OKUYUN.

Soruna gelince:
Asus Update ile Windows üzerinden BIOS'u güncelleyin. Bir de USB ile kurmayı deneyin.

Ajanholmes
17-07-2010, 00:25   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj

arkadaşlar cevaplariniz ve çözüm önerileriniz icin önce cok cok teşekkür ediyorum cidden cok mutlu oldum yani çözemesem bile yardimci olabiliceğiniz için cok teşekkür ediyorum hatalarim için özür dilerim

bu arada biosdan fazla anlamam ama anlatim sistem eski diil win7 64 bit bile çaliştiriyor diyor win7 yükseltme danişmani 2 sinide çalıştırabilir diyor asus update ile bios güncellemek cok tehlikeli diyolar anakarti yakabilirsin diyolar bende pek girmedim bios işine ama büyük bi ihtimal bios güncellemem gerekiyor 2 yildan eski diyor everest programi ama bios uptade hakkinda biraz bilgi verebilirmisniz nasil yapabilirm bios AMI türü teşşkürler

bu arada USBden kurmayi yarin deniceğim cevaplariniz için tekrar cok teşekkürler....

ULTIMATE_BOY
17-07-2010, 00:50   |  #6  
Üye
59 mesaj
Alıntı: Ajanholmes  
arkadaşlar cevaplariniz ve çözüm önerileriniz icin önce cok cok teşekkür ediyorum cidden cok mutlu oldum yani çözemesem bile yardimci olabiliceğiniz için cok teşekkür ediyorum hatalarim için özür dilerim

bu arada biosdan fazla anlamam ama anlatim sistem eski diil win7 64 bit bile çaliştiriyor diyor win7 yükseltme danişmani 2 sinide çalıştırabilir diyor asus update ile bios güncellemek cok tehlikeli diyolar anakarti yakabilirsin diyolar bende pek girmedim bios işine ama büyük bi ihtimal bios güncellemem gerekiyor 2 yildan eski diyor everest programi ama bios uptade hakkinda biraz bilgi verebilirmisniz nasil yapabilirm bios AMI türü teşşkürler

bu arada USBden kurmayi yarin deniceğim cevaplariniz için tekrar cok teşekkürler....
evet bios güncelemesi  biraz tehlikelidir  günceleme yaparken yarım kalırsa ana kartın iptal olur garantin varsa  bi şekilde değişim yapa bilirsin ama garantisi çoktan bitmiş olmalı son çözüm için bios günceleme deneye bilirsin ama bunu interneten iyice araştırıp yapmalısın şansın bol olsun...Beğendim

Ajanholmes
17-07-2010, 01:05   |  #7  
OP Taze Üye
12 mesaj

=) Yok ben bios dan vazgeçtim ...
Ama şaunda usbden kurmaya çalişiyorum ama usb ile iso dosyasini sectiğimde "invalid iso file" hatasi aliyorum anlamadim ama braz uğraşiyorum yapicam inş

Cevap için Teşekkürler...

Recep Baltaş
17-07-2010, 11:01   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

BIOS güncelleme sanılanın aksine kolay bir iştir. Asus Update işlemi otomatik yapacak. Siz bilirsiniz. Hem çözüm arıyorsunuz hem de çözümü uygulamıyorsunuz. Konuyu kitleyelim o zaman...

Ajanholmes
17-07-2010, 12:10   |  #9  
OP Taze Üye
12 mesaj

Yo Denedim Asus updateyi ama yarisinda Kapat hatasi geliyor suanda win 7 yi iso yapiyorum ve bu arada
Windows 7 USB DVD Download Tool İle İSO dosyasini sectigimde "invalid iso file" diye bi hata veriyor çözümünü bililyormusnuz ?

Recep Baltaş
17-07-2010, 12:39   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Unetbootin kullanın. Belki de Windows 7 ISO dosyanız bozuktur...Büyük ihitmalle...

Ordan burdan ülkemizin güzide çöplük forumlarından indirdiyseniz içine bi güzel de trojan gömmüşleridr...demeyin keyfine...Bot ağların parçası olursunuz...

Çözüm mü? Windows 7 ilk çıktığı gün yazmıştık:

https://www.chip.com.tr/forum/vir ... -bakin_t119137.html

Ajanholmes
17-07-2010, 12:57   |  #11  
OP Taze Üye
12 mesaj

Recep bey gercekten işden anliyosunuz =) teşekkürler UNetbootin İşe yaradi tek şey kaldi oda format sirasinda hata yaşamamam inş sorunsuz kurulur yardimlariniz için herkese teşekkür ediyorum sorun çözülürse bildirceğim Tekrar Teşekkürler ...

Recep Baltaş
17-07-2010, 13:24   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

BIOS güncelleyin artık! Yoksa siz hata yaşamaya devam edersiniz gibime geliyor...

Ajanholmes
18-07-2010, 20:12   |  #13  
OP Taze Üye
12 mesaj

Malesef bütün denediklerim olmadi suanda asus update ile bios güncelllemeyi
denicem saolun

Ajanholmes
18-07-2010, 20:15   |  #14  
OP Taze Üye
12 mesaj

pf asus update ile de kapat hatasi aliyorum flood için özr dilerim

Recep Baltaş
18-07-2010, 21:37   |  #15  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

BIOS dosyası ile gelen DOS güncelleme uygulamasını kullanabilirsiniz. HP USB STorage format tool ve windows 98 dos dosyalrı ile bir boot edilebilir usb oluşturun.

yunus1476
19-07-2010, 01:13   |  #16  
yunus1476 avatarı
Üye
97 mesaj

sorun bios diğil gbi gelio.internet baglı formatlayın belki driver indiremiodur göz önünde bulunduralım yine olmuosa dvd okuyucu bul bi yerden kendi pc ne tak onda calıstr win7 yi yine olmadıysa win7 bozuk

Ajanholmes
19-07-2010, 17:31   |  #17  
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: yunus1476  
sorun bios diğil gbi gelio.internet baglı formatlayın belki driver indiremiodur göz önünde bulunduralım yine olmuosa dvd okuyucu bul bi yerden kendi pc ne tak onda calıstr win7 yi yine olmadıysa win7

dvd okuyucu ile denedim harici dvdrw taktik dendik olmadi win7 bozuk diğil arkadaşa attik dha 2 hafta önce dvd de cizik yok sorun bence bios gbi geliyor belkide ses kartimdan arkadaşdada aynisi war sound blaster audigy 7.1 24bit oda win7 kurdu ama kurulumdan sonra ses drverini yüklemedi otomatik olarak yüklemesi gerekiyordu ama yüklemedi manuel olarak yüklemeye çalişti arkadaş ordada mavi ekran hatasi aldi ve ses driverini bi türlü kuramadi bende düşünüyorum acaba ses kartini cikarip denesemmi diye ama gene olumsuz sonuc olursa kötü olur pc yi cok hirpaliyorum win7 aticam diye :S

Ve bu arkadaşda ayni sorunu yaşiyor = https://www.chip.com.tr/forum/win ... sorunu_t166228.html

OOF oF .O

Son Düzenleme: Ajanholmes ~ 19 Temmuz 2010 18:03