Dosyalarim Gizli Oldu Acamiyorum

FERDIKUCUK
17-07-2008, 11:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

s.a Arkadaslar pcmde Birden Dosyalarim uygulama olarak gosteriyor girdigim klasorun icinde klasor uygulama olarak gosteriyor sonra gizli oluyor.
adres satirindan :
c:
d:
e:
f:

suruculerinin icindeki klasorlere erisiyorum.
ve sag tiklayip ozellikler dedigimde gizli butonu pasif halde kaldiramiyorum :(
nod32 - kaspersky - spyware programlardan tartaiim ayni son olarak format attim sonuc yine ayni

yineben
17-07-2008, 12:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
207 mesaj

siteminde virus varr. formatladım diyosun ama kullandıgın dosyalar hala orada ve işlem yapıyo. yada kurdugun programlarda var bi sorun.mcafee dene birde. sağlam program

Hiper£l£v£nKids
17-07-2008, 12:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Evet Sisteminde virüs var Ad aware se 2008 ile tarat sonra cclener ile sistemindeki regediti temizle sonra sistem özelliklerin fazlaysa norton internet security 2008 ile tarat.Virüsü çözemezsen format atmanı öneririm

husberk
17-07-2008, 12:20   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

sisteminde degılde bilgisayarında bır yerde actixdebugger virüsü var onu sılmen ıcınde fdisk cekmen gerek

FERDIKUCUK
17-07-2008, 12:42   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Ama pc De Yaklasik 400 Gb Arsivim var.web arsvim :(

bykadirizm
17-07-2008, 13:49   |  #6  
bykadirizm avatarı
Taze Üye
10 mesaj

sisteminde virüs var ve büyük ihtimallede "amvo.exe" virüsü. güncel kaspersky virüsü yakalayıp temizliyor. tavsiyem kaspersky'i güncelleyip bilgisayarı taratman ve daha sonrasında C sürücüsüne format atmak ve aynı işlemi diğer partlarada yapmak lazım. "http://rapidshare.com/files/108903982/ComboFix.exe" bu linktende indirebilirsin dosyayı. umarım yardımcı olur

galipuraz
17-07-2008, 14:20   |  #7  
Yeni Üye
32 mesaj

usta xp kulşlanıyorsan once denetim masasından Yönetimsel Araçları açıp ordan güvenlik seçeneklerinden Ağ erişimi:Yerel hesaplar için paylaşım ve güvenlik modeli diye bir yer var onun karşısındaki satıraçift tıkla çıkan pencerede yanlızca guest yazıyor olması lazım onu klasik_yerel kullanıcılar diye değiştir

pencereyi kapat yine yönetimsel araçlardan hizmetleri çift tıklayarak aç ordan msn yi bul karşısında standart seçeneği aktif onu otmatik yap başlat tuşuna basarak aktif hale getir
bunları yaptıktan sonra d:\ ye veya e:\ ye sağ tıla özelliklere girdiğinde herşeyi doğru yapmışsan pencerenin üstünde güvenlik seçeneği aktik olmuştur oraya tıkla gelişmişe gir etkin izinlerden seç e gir açılan pencereden gelişmişe gir açılan pencereden şimdi bul seç arama sonuçları penceresinde çift kafalı Administrator u seç ve tamam a tıkla daha sonra sahip sekmesinden düzenleye gir açılan pencereden diğer kullanıcı yada gurupları şeç gelişmişe gir açılan pencereden şimdi bul seç arama sonuçları penceresinde çift kafalı Administrator u seç ve tamam a tıkla bi önceki pencereye döndüğünde nesnelerin alt kapsayıcıların sahipliğini değiştir diye yazan yeri işaretle va tamama tıkla özellikler penceresini geri dön gurup yada kullanıcı adlarından çift kafalı administratoru seç alt bölümde izin ver seçeneğini altındaki işaretlemesi gereken yerde tam denetim diye yazan yerin karşısına işaret koy onayla ve çık artık bütün dosyalarını görebiliyor olmalısın

tufanberktan
17-07-2008, 17:27   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş aynı sorun bende de vardı senin sorunun disklerin kaymış disklerin kayınca gizli dosyalar gözükmez. çözüm şöyle harici disk bulman gerekio ve bilgisayarındaki dosyaları ona kopyalayıp disklerin tümüne birden format çekip diskleri yeniden bölmen gerekio. dene ve gör.

supercocuk
17-07-2008, 18:14   |  #9  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Amvo.exe virüsü olması gerek.Forumda bir arama yapsaydın fena olmadı zira böyle sorun ile ilgili çok yardım mesajı vermiştik zaten.