download hızı düşük

HPQ-User
08-12-2009, 12:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kayamtk sormuş:
Sayın uzman,
daha önce hiç bir sorunum yokken son 1 haftadır ortaya çıkan 2 problemi size aktaracağım;
problem1:
Bilgisayarımda download yöneticisi olarak Utorrent, Dap kullanıyorum. Bunlar yeni değil daha önceden yüklemiştim ve bir problem yoktu.
Torrentten utorrent'le dosya indirdiğim zaman bağlantı hızı neyse hakkını vererek indiriyor. Yani hız göstergesi 100 kb lerde. Yani utorrentle herşey normal.
Fakat sorun; torrent olmayan diğer dosyaları Dap la,flashget le  veya windowsun varsayılan indirme yöneticisiyle indirdiğim zaman hız göstergesi 15-25 kb lerde seyrediyor. Hız çok düşük. Downloadları chip.com.tr den ve başka sitelerden denedim. Sonuç aynı.
Bende ttnet den ve yabancı sitelerden hız testi yaptım. Hız normal görünüyor. Yani 1024 bağlantıyı 867 gösteriyor.

Problem 2:
Görev yöneticisinde işlemci hızı devamlı %100 ü gösteriyor ve hiç aşağı inmiyor. Fakat buna mukabil internet sitelerini açarken veya herhangi bir proğramı çalıştırırken ağırlaşma yavaşlama hissetmiyorum. !! Madem ki Download dışında herhangi bir yavaşlama hissetmiyorum. O zaman işlemci hızı neden %100 ü gösteriyor.

Bilgisayarla içli dışlı biri olduğum halde bu problemlerimi çözemedim ve şu anda düşük hızda download yapmamın sıkıntısını çekiyorum.  Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Saygılar..
Metin Kaya

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
işlemci: Core2 duo
bellek: 4 gb
işletim sistemi : win7 64bit
Adsl bağlantı: 1024 kbit ttnet adsl
Adsl modem: Zyxel p-600hw-t1-v2
Antivirüs programı: Derginizin geçen ay vermiş olduğu G-Data antivirüs programı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)