download hızında dalgalanma

HPQ-User
22-02-2008, 16:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tuna sormuş:
sorunum gün içerisinde download hızımda aşırı dalgalanmalar olması.özellikle öğleden bailayıp giderek artan ve akşam saatlerinde hat safhaya ulaşan bir yavaşlama oluyor.1024 sınırsız tarifem var ve mantık olarak 100 kb bir hızla download bekliyorum ancak belirttiğim saatlerde en iyi 20-30 kb oluyor ki bazen 7- 8 kb hızlar bile oluyor.sonra gece1-2 gibi yeniden normal 100kb hızına ulaşıyor.virüs olabilirmi dedim birçok farklı anti virüs ve anti spyware programlarıyla defalarca tarama yaptım bir sonuç yok sistem temiz ayrıca firewall gibi araçlarla ve gezindiğim sitelere dikkat ederekte virislerden zaten sakınıyorum.bunun dışında cclener ad.windowscare gibi programlarla sistemde yığılma vs gibi durumları engelliyorum.ancak sorun hep aynı.telokomu aramayı ise bir seçenek olarak görmek istemiyorum çünkü bir sürü mazeret ile zaman kazanıp en son bölgenizdeki telofon hatları bu hızı kaldırmıyor gibi bir cevap alacağıma eminim.sonuç olarak benim aklıma gelmeyen bildiğiniz bir çözüm varsa çok faydalı olur.yardımınız için teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium cor duo
512 mb ram
airtes kablolu modem
1024 kpbs sınırsız internet bağlantısı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Borga-x
22-02-2008, 16:20   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

İnternette şişmeler herzaman gorulur bu normal bır durumdur aslında. Ama bu kadar dumesı tabıkı TTNET'ın altyapısındandır diye dusunuyorum. Aksam saatlerınde benımde netım sisiyor bunun ıcın yapacak pek bır sey yok.Zaten sız elınızden gelenı yapmıssınız.

toman
22-02-2008, 17:14   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

cevabınız için teşekkürler en azından benim daha fazla birşey yapamayacağımı bilmek iyi oldu boş yere bilgisayarı kurcalayıp zaman kaybetmem artık(tuna)