driver kayıp aranıyor

Banned
07-02-2009, 10:54   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

selam arkadaşlar format atmış olduğum notbookuma asusun driverlarının xp uyumlu olanları lazım asus sitesinden modele göre buldum. burada driverların çeşitli sürümleri var en güncel olanları mı indermeliyim yoksa benim pc yi aldığım tarihteki sürümlerini mi indirmeliyim.

ayrıca pc ile modem arasında net bağlı gözüküyor fakat nete giremiyoruz sanırım ethernet kartı ile modem iletişim kuramıyor bunu düzeltmek için asusun sitesinden modem adlı driverrı indirip pc ye yüklemem yeterli mi yoksa başka işlem gerekiyormu özellikle bu konuda cevaplarınızı bekliyorum çünkü nete giremeden pc tamir edilemiyor.

cevaplarınız  için teşekkürler

cbilgen13
07-02-2009, 11:10   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

pc'nin tam modelini verseydin daha detaylı yardımcı olabilirdik.. ama internete giremenin nedeni büyük ihtimal wireless ethernet kartının driverını yanlış yüklemen yada henüz yüklememiş olman donanım yöneticisinden bir resim at neler yüklü değil görelim... ayrıca sitede gördüğün modem driver'ın şuan kullandığın bağlantıyla uzaktan yakından bir alakası yok laptop üzerinde eskiden kullandığımız entegre dial-up bir modem mevcuttur sitede modem driver olarak geçende onun driverı olmalı yüklemesende olur ama pc'den fax alıp vereceksen yada çok zor şartlarda kalıp eski sistem nete bağlanmak istiyorsan modemi tanıt tabii... :D

Banned
07-02-2009, 11:16   |  #3  
OP Banlandı
558 mesaj
cbilgen13
pc'nin tam modelini verseydin daha detaylı yardımcı olabilirdik.. ama internete giremenin nedeni büyük ihtimal wireless ethernet kartının driverını yanlış yüklemen yada henüz yüklememiş olman donanım yöneticisinden bir resim at neler yüklü değil görelim... ayrıca sitede gördüğün modem driver'ın şuan kullandığın bağlantıyla uzaktan yakından bir alakası yok laptop üzerinde eskiden kullandığımız entegre dial-up bir modem mevcuttur sitede modem driver olarak geçende onun driverı olmalı yüklemesende olur ama pc'den fax alıp vereceksen yada çok zor şartlarda kalıp eski sistem nete bağlanmak istiyorsan modemi tanıt tabii... :D

pcnin modeli asus f3sr

birader şimdi mesele şöyle şu an notbooktan nete giremiyorum o yüzden resim atamıyorum benim asusu sitesinden indireceğim driverler uyum sağlamayacak mı yani
modemi tanıtmaktan kastın modemin ıp sini girip ara yüzden yapmaksa onu denedim fakat modeme ulaşamıyor pc sanırım ethernet kartında sorun var

Son Düzenleme: 36 boys ~ 07 Şubat 2009 11:18
cbilgen13
07-02-2009, 11:28   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

yok arkadaşım modemi tanıtmaktan kastım ip girip ara yüzden yapmak değil... modem ve wireless ethernet kartı bir biririnden farklı donanımlardır... sen asus sitesinden indirdiğin modem driver'ı ile ethernet kartını bilgisayarına tanıtamazsın ilk etapta onunla uğraşma bunu anlatmaya çalıştım.. ayrıca bu mesaja cevap verebiliyorsan bir yerlerden internete girebiliyorsun demek ki resmi laptop'tan atmak zorunda değilsin resmi bu pc'den at...hadi resmi geçtim laptop'un modelini ismini cismini yaz bizde sana şunları şunları yükle diyelim..bu arada aklıma gelmişken laptop'ta bir çoğu zaman bir kablolu bir kablosuz bağlantı için iki adet ethernet kartı olur ve büyük ihtimal bilgisayarın kablolu normal etherneti tanımıştır modeme cat5 kablo ile bağlayıp internete girecek mi diye dener misin?? tekrar kolay gelsin..

Banned
07-02-2009, 11:31   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj
6.his
selam arkadaşlar format atmış olduğum notbookuma asusun driverlarının xp uyumlu olanları lazım asus sitesinden modele göre buldum. burada driverların çeşitli sürümleri var en güncel olanları mı indermeliyim yoksa benim pc yi aldığım tarihteki sürümlerini mi indirmeliyim.

ayrıca pc ile modem arasında net bağlı gözüküyor fakat nete giremiyoruz sanırım ethernet kartı ile modem iletişim kuramıyor bunu düzeltmek için asusun sitesinden modem adlı driverrı indirip pc ye yüklemem yeterli mi yoksa başka işlem gerekiyormu özellikle bu konuda cevaplarınızı bekliyorum çünkü nete giremeden pc tamir edilemiyor.

cevaplarınız  için teşekkü

arkadaşım bende asus f3 sv kullanıyorum sana tavsiyem yeterli ingilizcen yoksa asusun sitesine bilgisayarını kaydet bunu asus member dan yapabilirsin böylece asus member sitesine kullanıcı adın ve şifrenle girdiğinde sadece senin bilgisayarına özel download lar gösterilir böylece hata yapmazsın soruna gelince tabiiki bütün driverların son sürümünü yükliceksin yenisi varken eskisini yüklemen sadece performansını düşürür int. bağ. ilgili soruyuda birz açıp ayrıntılı anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım

Banned
07-02-2009, 11:34   |  #6  
OP Banlandı
558 mesaj
cbilgen13
yok arkadaşım modemi tanıtmaktan kastım ip girip ara yüzden yapmak değil... modem ve wireless ethernet kartı bir biririnden farklı donanımlardır... sen asus sitesinden indirdiğin modem driver'ı ile ethernet kartını bilgisayarına tanıtamazsın ilk etapta onunla uğraşma bunu anlatmaya çalıştım.. ayrıca bu mesaja cevap verebiliyorsan bir yerlerden internete girebiliyorsun demek ki resmi laptop'tan atmak zorunda değilsin resmi bu pc'den at...hadi resmi geçtim laptop'un modelini ismini cismini yaz bizde sana şunları şunları yükle diyelim..bu arada aklıma gelmişken laptop'ta bir çoğu zaman bir kablolu bir kablosuz bağlantı için iki adet ethernet kartı olur ve büyük ihtimal bilgisayarın kablolu normal etherneti tanımıştır modeme cat5 kablo ile bağlayıp internete girecek mi diye dener misin?? tekrar kolay gelsin..
hocam laptop yanımda değil cafeden giriyorum ve zaten dediğin şekli ile kablo ile bağlıyorum pc yi modeme kablo ile bağlamama rağmen nete giremedim daha önce ağ bağlantılarımda bağlantı var gözüküyor fakat nete girilmiyor

notbookun markası asus f3sr

Banned
07-02-2009, 11:40   |  #7  
OP Banlandı
558 mesaj
aapociapo
arkadaşım bende asus f3 sv kullanıyorum sana tavsiyem yeterli ingilizcen yoksa asusun sitesine bilgisayarını kaydet bunu asus member dan yapabilirsin böylece asus member sitesine kullanıcı adın ve şifrenle girdiğinde sadece senin bilgisayarına özel download lar gösterilir böylece hata yapmazsın soruna gelince tabiiki bütün driverların son sürümünü yükliceksin yenisi varken eskisini yüklemen sadece performansını düşürür int. bağ. ilgili soruyuda birz açıp ayrıntılı anlatırsan yardımcı olmaya çalışırım
[/alıntı

birader engilish çok az bende sen yinede asusun asus member dediğin adresin linkini verrirmisin ben şu an şurdan indiriyorum driverları ::

manager817
07-02-2009, 12:08   |  #8  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Driverler için radarsync adında bir program var, bu program sistemdeki bütün sürücüleri tespit edip en güncel olanlarını bulup kurmanızı sağlıyor, ayrıca donanım üreticisinin sitesine gidip driver aramanıza gerek yok, İnternete girememe sorununuz için ;

Pc ye otomatik ip aldırıp, başlat -cmd - ipconfig konutunu veriniz,  gelen bilgilerde ip adresi kısmında  ip nosu görüyorsanız ((modemin defalut ip sinden 1 fazla ise) modem ip vermiştri. adsl kulanıcı ve şifreleriniz doğruysa ve pc güvenlik duvarı kapalıysa nete girmeniz gerekir.
Aradaki kablo kontrolü için modeminizi pingleyin, paket gönderip alıyosanız, modem bağlantınız da sorun yok.

Nete giremiyorsanız modem ayarlarıyla alakalı bir sorun olabilir, modemi tekrar kurmanız gerekebilir.

Son Düzenleme: manager817 ~ 07 Şubat 2009 12:11
Banned
07-02-2009, 12:17   |  #9  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj
6.his
aapociapo
[/alıntı

birader engilish çok az bende sen yinede asusun asus member dediğin adresin linkini verrirmisin ben şu an şurdan indiriyorum driverları ::

buraya gir join asus vip member a tıkla makinenin seri numarasını falan isteyecek bunları gir ama bunları sonrada yapabilirsin ben kolaylık olması açısından söyledim çünkü buraya kaydolup girince sadece senin makineye özel downloadları gösteriyor internet kafedeysen asusun download sayfasına gir makinenin serisini ve işletim sistemini soracak bunları girip gereken driverları bi usb belleğe kaydet sonra evinde yüklersin

Banned
07-02-2009, 12:24   |  #10  
OP Banlandı
558 mesaj
aapociapo

buraya gir join asus vip member a tıkla makinenin seri numarasını falan isteyecek bunları gir ama bunları sonrada yapabilirsin ben kolaylık olması açısından söyledim çünkü buraya kaydolup girince sadece senin makineye özel downloadları gösteriyor internet kafedeysen asusun download sayfasına gir makinenin serisini ve işletim sistemini soracak bunları girip gereken driverları bi usb belleğe kaydet sonra evinde yü
eyvallah birader yardımın için sağol

Banned
07-02-2009, 12:57   |  #11  
OP Banlandı
558 mesaj
aapociapo
[/alıntı