driver sorunu var, bilgisayar sorunu yok

HPQ-User
24-05-2010, 10:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

salih sormuş:
huzzia, kyotoprotokolü ve mancukya adlı kullanıcılara:
beyler beniöm bilgisayarım sorunlu değil. ben işletim sisteminden yani windows 7 'den şikayetçiyim. çok yavaş. orjinal xp home edition cd'si aldım, seven yerine xp yüklemek için. ama kime sorduysam yeni bilgisayarlar xp kabul etmiyor yani driver'larını bulamazsın diyorlar, xp eski bir işletim sistemi olduğu için. internette de o kadar siteye baktım yok. benim bilgisayarımın modeli şu : ''toshiba a500 19w psar3e'' içinde windows 7 home premium yüklü aldım. ama bana göre yavaş. xp yüklenemiyormuş bu ve bu gibi yeni bilgisayarlara. ayrıca seven'ın driver'ları var ama nedense xp'nin driver'ları yok. ve servisine sordum 2 3 yıl sonra bulabilirsin internetten, daha yeni olduğu için şimdi koymazlar, dedi. neyse yardımcı olursanız sevinirim. (zaten xp yüklenemiyor, elimde kaldı cd'si)

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
toshiba a500 19w psar3e
windows 7 home premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

mancukya
24-05-2010, 15:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Bunun icin sacma sapan 2ci konu acmana gerek yok
Ayrica onu diyen sahis pc konusunda hic bir bilgi birikimide yok.
Ne zamandir ekran kartlari ati nvidia seven icin özel sürüm yayinlamis, yada ethernet karti icin win7 icin varda digerleri icin yok öyle bir sey yok.
Ayrica sana soru soruldu dogru cevap verecektin win 7 ile o makine kasmaz kasma sebebi farkli illa xp kuracam diyorsan genede makinenin xp driverslari icin sorun falan yazamazsin önüne gelen uzman olup salliyor
Sadece yapman gereken sistemini kurman ve elinin altinda gereken driverslarin isimleri yani üretici sitesinde yoksa en azindan wifi ve ethernet kart marka isimlerini yaz onlarin xp olanini cek nette mevcuttur