Driver yükleme sorunu

HPQ-User
18-05-2009, 21:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

osmaniyemin sormuş:
Format attım ama driverlarım var ama kurduğum halde görmüyo daha önce acer marka pc vardı ondada bu sorun vardı kablosuzu görmüyodu onda driverları yüklemede bi sıra varmış bundada bir sıra varmı biliyormusunuz.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Lenovo 3000 n500 48g
1gb ddr
250 hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Süleyman.
18-05-2009, 22:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bilgisayarınızı kendi kurtarma DVD'si ile formatladıysanız zaten sürücüleriniz de otomatik olarak yüklenmiştir. Bilgisayarım (sağ fare tuşu) > Yönet > Aygıt Yöneticisi. Bu pencerede "?" olan bir donanım varsa, o donanıma ait sürücü yüklenmemiş demektir. Yoka sürücüleriniz yüklenmiştir. "?" işareti olan donanımı sağ fare tuşuyla seçip "sürücü yükle/güncelle" adımından, gerek internet üzerinden, gerekse kendi göstereceğiniz (CD/DVD veya belli bir klasör gibi) bir yerden yükleyebilirsiniz.

OnlyMann
18-05-2009, 22:15   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Sürücü yükleme sıralaması çoğunlukla söz konusu olmaz. Ancak önerilen (benim önerim) anakart sürücüsünün en son kurulması. Sizde söz konusu olan görülemeyen sürücü hangisi ise eltahir hocamın dediği gibi ? veya ! işaretli sürücülerin üzerine gelip sürücüyü sil yaptıktan sonra hatta sorunlu olan tümünü sildikten sonra eğer elinizde varsa CD/DVD takıp değişiklikleri tara yapınız. o sorunlu olan ve silinen sürücüleri sizden isteyecektir. Sizde sürücünün olduğu cd/dvd veya açıldığı yeri gösterirseniz yeniden yüklenecektir.

Eğer elinizde bulunan sürücüler uymuyorsa ilgili siteden makinanızın modeline (type no) göre sürücüleri işletim sisteminize uygun olanları indirmeniz gerekir.