Driverı yükledim ama ses kartım çalışmıy

HPQ-User
06-05-2008, 22:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aaalsys sormuş:
bilgisayarıma virüs nedeniyle format atmam gerekti attım tekrar xp yi yükledim driver cd sini taktım xpress install dedim gerekli resetlari falan attı kuruldu dedi daha sonra winamp ı kurdum driver yok dedi oyun açtım ses kartı yok dedi cd yi tekrar takıp sadece audio driver kur dedim ancak yine çalışmadı internetten driverını indirdim (gb ın sitesinden) o da olmadı 4 kez denedim yardımlarınız için şimdiden teşk...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ses kartım on board
anakartım gigbyte 965p ds4
2 gb ramim var
asus x1650pro ekran kartı
intel e6550 işlemcim
400w kasam var asus

İnternet Tarayıcı: Opera/9.27 (Windows NT 5.1; U; tr)

tirex_x
06-05-2008, 23:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
445 mesaj

ses kartını yükleyebilmen için xp nin hda güncellemesini yapman gerek. bu da anakart cd lerinde mevcut.  gigabyte cd lerinde audio klasörü içinde MSHDQFE diye bir klasör var içinde güncellemelr mevcut kurduktan sonra aygıt yöneticisinde ki soru işaretli donanımları otomatik yükle seçeneğini seçersen yükleme gerçekleşir...   hade sana kolay gelsin

sys
11-05-2008, 12:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
118 mesaj

yok olmuo tekrar tekrar denedim olmuo sona xp sp2 yi kaldırdım sp1 kurdum oldu ama onun da aktifleştime bişeysi varmış galiba arıza verdi. sp22 kurdum olmuo!!!

tirex_x
11-05-2008, 12:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
445 mesaj

sp2 kurduktan sonra ilkin ses MSHDQFE güncellemelerini yükle
sonra aygıt yöneticisinde "pci device" diye bilinmeyen aygıt gelecek
driverı güncelle seçeneğini seçip otomatik tarama yaptır. yüklemesini yaptıktan sonra ses sürücülerini yükle . b