Dünya Kupası internette rekor kırdı!

CHIP Online
19-06-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Dünya Kupası internette yaşanıyor; istatistiklere göre maç saatlerinde kırılan şaşırtıcı rekor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/duny ... or-kirdi_20721.html

Resimlerle: Eşsiz benzersiz 5 futbol stadyumu!

2005 yılından beri internet üzerindeki önde gelen haber sitelerinin gerçek zamanlı ziyaretçi istatistiklerini takip eden Akamai'nin yayınlandığı istatistiklere göre Dünya Kupası internette önemli bir rekor kırdı. Şu adresten sizin de takip edebileceğiniz istatistiklere göre, Dünya Kupası'nın açılış günü internet üzerinde bir dakikada 12 milyondan fazla kullanıcının haber sitelerine yığılmasına neden oldu.

Akamai, normal bir günde dakikada 4 milyon civarı ziyaretçinin haber sitelerini ziyaret ettiğini ortaya koyuyor. Buna göre Dünya Kupası'nın ilk gününde ortalamanın tam 3 katı üzerinde bir internet trafiği yaşanmış durumda. Dünya Kupası başladığından beri ortalamanın çok arttığı Akamai'nin rakamlarından görülebiliyor ve bir süredir haber siteleri dakikada 8,5 milyon ziyaret ortalamasıyla hizmet veriyorlar.

Dakikada 12 milyon ziyaretçi ile kırılan rekora kadar, internet haber sitelerinin dakikada aldığı en yüksek ziyaretçi sayısı 8,5 milyondu ve ABD başkanı Barack Obama'nın seçim zaferi esnasında yaşanmıştı.


Tüm konu: Dünya Kupası internette rekor kırdı!

İzleyin: İşte ilk gol!

Resimlerle: Eşsiz benzersiz 5 futbol stadyumu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Dünya Kupası'nı internet üzerinden takip ediyor musunuz?