Dünyada hızlı internet ve Türkiye'nin yeri...

CHIP Online
02-10-2009, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Geniş bant internet dendiğinde sizce Türkiye Dünya'nın neresinde? İşte Türkiye'nin internet gerçeği.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/duny ... nin-yeri_15583.html

Resimlerle: İşte internetin en iyi 50 web sitesi...

66 ülkeyi kapsayan dev bir araştırma yapıldı. Bu araştırmana geniş bant internette ülkelerin ne durumda olduğunu ortaya koymayı amaçlıyor.

Cisco için Oxford Üniversitesi ve Oviedo Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği araştırmadan şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkıyor. Kore, Litvanya, Danimarka ve Bulgaristan, internette çoğu Avrupa ülkesinden ve Amerika'dan çok daha iyi durumdalar.

Araştırmacılar günümüz internet kullanıcılarının yararlandığı hizmetleri göz önünde bulundurmuşlar. Video izlemek, foto paylaşmak ve hatta gelecekte yaygınlaşan olan internet üzerinden HD video izlenebilirliği test edilmiş.

Araştırmalarda speedtest.net hız testlerinden de faydalanan araştırmacılar, sonuç elde etmek için geniş bant internet kullanımının ülke nüfusunun ne kadarına ulaştığını da işin içine katmışlar.

Haberin devamında: İnternet servis sağlayıcılar dürüst mü

Tüm konu: Dünyada hızlı internet ve Türkiye'nin yeri...

İzleyin: Google interneti hızlandıracak!

Resimlerle: İşte internetin en iyi 50 web sitesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türkiye'nin dünyadaki yeri sizce yeterli mi?

PcMaKeR
02-10-2009, 15:07   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

test eden adamlara para mı vermişler.

Türkiye sonda olmalıydı.

yağmur yağıyor hat gidiyor bu mu idare etmek.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 02 Ekim 2009 15:07
International Affairs
02-10-2009, 15:54   |  #3  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Türkiye ve internet iki yalan gerçektir bence.

hamann7725
02-10-2009, 19:05   |  #4  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

Japonyada adamlar 100 mbps interneti çok sıradan birşeymiş gibi beleş rakamlara kullanıyor.Türkiyede ise VDSL diye hızlı internet getiriyoruz muhabbetine 16 mbps interneti 100 liranın üzerindeki rakamlara vermeye çalışıyorlar.Adalet bu mudur?

EbRaR ErDeM
02-10-2009, 21:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,217 mesaj

Yeterli değil. Bu kadar altyapıya bu internet çok kötü.

Qromodynmc
02-10-2009, 21:33   |  #6  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

speedtest.com sitesinin  sonuçlarına bakılarak yapılmış,bu sitede benim bağlantı 5mbpsyi geçmiyor ama,güçlü sunucularda 700-800kbye kadar çıkabiliyorum,bu testlerin ne kadar doğru olduğu tartışılır..

OnlyMann
02-10-2009, 21:40   |  #7  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

3g miz bile var ve 3 gruptayız daha ne olsun ki?

bu kadar yatırıma bu kadar pahalı hizmet bu kadar kötü durum bundan daha iyisi herhalde 4. grupta olmamak olabilirdi.

2011 de 4G gelecekmiş de 3G henüz tam olarak kullanılabildi mi ki?

Qromodynmc
02-10-2009, 21:45   |  #8  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 126
4,184 mesaj

aynen, geçenlerde geziniyorum böyle telefon bayilerini millete bizim eski sim kartlarını 3gli diye eskisinden 2 kat pahalıya satıyolar,kartların özelliği 64kb hafıza,gsm1900 frekansı vs.,ben mi yanlış biliyorum bilmem ama gerçek 3g wcdma 2100 frekansını kullanmazmı?

gokhan38
03-10-2009, 00:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

bence türkiyede internete girmek işkencenin diger adı : )))

mindmehmet
03-10-2009, 02:35   |  #10  
Yıllanmış Üye
118 mesaj

arkadaşlar ben bu konuda farklı bir yaklaşımla yine bu konuda bizim suistimal ettiğimiz durumlardan kaynaklandığını düşünüyorum. örneğin bir bağlantıyı 10 kişinin kullanması yani sürekli kullanılıyor. 1 mbps bağlantın puant saati 24 saat ve full kullanılıyor tabi sınırsızsa sizce???

DoctorDree
03-10-2009, 11:14   |  #11  
Yıllanmış Üye
235 mesaj

Kesin Para FaLan VermisLerdir.Bu Sonuc YaLan.KuLLanan BiLir.

OnlyMann
03-10-2009, 11:23   |  #12  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj
Alıntı: mindmehmet  
arkadaşlar ben bu konuda farklı bir yaklaşımla yine bu konuda bizim suistimal ettiğimiz durumlardan kaynaklandığını düşünüyorum. örneğin bir bağlantıyı 10 kişinin kullanması yani sürekli kullanılıyor. 1 mbps bağlantın puant saati 24 saat ve full kullanılıyor tabi sınırsızsa sizce???
tamam ama bu duruma getiren ben değilim sanırım. neden daha uygun fiyata vermezler ki? verilsin herkes kendine özel net kullansın. kaldı ki dediğiniz gibi kullanılmaması uç kullanıcılar açısından sorun olmamalı bunu o kadar parayı her ay alan TT düşünmeli ve ona göre de yatırımlarını yapmalı. toplayacaksınız parayı hep bana diyerek cebe atacaksınız öyle olursa durum bu olur. hocam olması gereken gelişmeler oranında yatırımlara da yer verilmelidir. 

Merak ediyorum 3G gelecek internet sorunu bitecek, her yerde çalışabilecek düşüncesi ki ilk günlerde oldukça hakimdi bu kanaat, bu gün hala bu kanaat var mı? diye

Olay basit önce eziyet edeceksiniz sonra zamanla o eziyeti düzelteceksiniz. önce kendinizin memnun olması gerekir ki sonra kullanıcıları memnun edebilesiniz.

3 gruptayız görüldüğü gibi bence değiliz, geçen günlerde forumda taşınacak bir üye arkadaşımız ADSL portu bulup bulamayacağını soruyordu. bu sorulmalı mıdır? Bence hayır o kadar kullanıcı kullanıyor ve (kalitesini hepimiz biliyoruz) bu kaliteyle 3 değiliz olamayız da.

mindmehmet
06-10-2009, 23:24   |  #13  
Yıllanmış Üye
118 mesaj

haklısın da dijital alemde kıyamet koparabiliriz burada ama gerçek hayat öyle değil. öğrencisindir herhalde yoksa böyle söylemezdin medyadan duyduğun bilgilere inanma hayat öyle değil 3. dünya ülkesi olmak var bilinmeyen birçok siyaset ve strateji konusunda rol alıyor türkiye olan şartları en iyi şekilde ve ahlaklı bir şekilde sürdürmeliyiz ki gelişebilelim