Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fotografegitimi
05-10-2016, 14:32   |  #1  
fotografegitimi avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2016

Dünyanın En İyi 10 Fotoğrafçısı

Fotoğrafçılık kursu iyi bir eğitim almak ve iyi bir fotoğrafçı olmak için sizlere gerekli eğitimi vermektedir fakat bu işi tutku ile yapanlar en iyilerdir. İşte esinleneceğiniz 10 fotoğrafçı;

1 - Joachim Schmeisser

Dünyanın en iyi 10 fotoğraf sanatçısı arasında ilk sırada yer alan Schmeisser, 1958 yılında Almanya'nın Bad Mergentheim şehrinde doğmuştur. Çocukluğundan beri fotoğrafçılığa ilgili olan ve kendine has bir dünya görüşüne sahip Schmeisser, bağımsız reklam fotoğrafçılığı yapmıştır.

2 - Steve McCurry

Dünyanın en iyi fotoğrafçıları denince aklımıza şüphesiz National Geographic Dergisi'nin 1985 Haziran sayısında "Afghan Girl" (Afgan Kızı: Şarbat Gula) isimli fotoğrafı çeken Steve McCurry gelmektedir.

3 - Phil Borges

Dünyanın en iyi fotoğrafçıları arasında bir başka isim olan Phil Borges, aynı zamanda bir kültür elçisidir. Kaybolmaya yüz tutan kültürlerin peşinden giderek onların fotoğraflarını çeken başarılı fotoğrafçı, kimi zaman Ekvador Amazonu’daki ormanlarda, kimi zaman Hindistan’daki Dharamsala dağlarında iz sürerek etkileyici fotoğraflar çekmektedir.

4 - Rehahn

Son yılların en iyi portre fotoğrafçıları arasında gösterilen Fransız fotoğrafçı Réhahn, Vietnam'da çektiği fotoğraflarla tanınmıştır. "Gizli Gülüşler" projesi ile dünyaca tanınan fotoğrafçı, insanların kibarlığından veya mütevaziliğinden dolayı elleriyle ağızlarını kapattıklarını düşündüğü bu fotoğraf serisiyle tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. Fotoğrafçılık eğitimi almadan bu kadar iyi bir fotoğrafçı olan nadir sanatçılar arasındadır.

5 - Lee Jeffries

Lee Jeffries, bir uyku tulumu içinde büzülmüş genç evsiz kızın fotoğrafını çektiğinde tüm kariyerinin değişeceğini tahmin etmemiştir. Evsizlere bakış açısı tamamen değişen ünlü fotoğrafçı ABD’deki evsizlerin hayatlarını gözler önüne sermek için ilginç bir çalışmaya imza atmıştır.

6 - Jimmy Nelson

Dünyanın çeşitli yerlerindeki kabileleri gezerek sanatsal fotoğraflara imza atmış olan Jimmy Nelson henüz 19 yaşındayken yürüyerek Tibet yolculuğuna çıkmıştır. Yanına aldığı küçük bir fotoğraf makinesi ile yolculuğunu fotoğraflamıştır.

7 - Ara Güler

Türkiye’nin en iyi fotoğraf sanatçısı olarak gösterilen Ara Güler; İsmet İnönü, Winston Churchill, Indira Gandi, John Berger, Bertrand Russel, Bill Brandt, Alfred Hitchcock, Ansel Adams, Imogen Cunningham, Salvador Dali, Picasso gibi birçok ünlü kişi ile röportajlar yapmış ve bu isimlerin fotoğraflarını çekmiştir.

8 - Orhan Gürbüz

Fotoğrafçı Orhan Gürbüz, 22 yılı aşan deneyimini ve bilgisini geleceğin fotoğrafçılarıyla paylaşmak için 2014 yılında Foto Life Akademi’yi kurdu ve fotoğrafçılık kursları açmış ve eğitimler vermeye başlamıştır ve hala eğitimler vermeye devam etmektedir.

9 - Mitch Dobrowner

Mitch Dobrowner, genç yaşlarında babasının vermiş olduğu eski bir Argus fotoğraf makinesi ile fotoğrafçılığa başlamıştır. 21 yaşında işini bırakarak evden ayrılan fotoğrafçı, Güney Amerika’yı görmek için yollara düşmüştür. Sonraki süreçte kişisel stüdyosunu açmış ve fotoğraf çekmeye devam etmiştir.

10 - Eric Lafforgue

Eric Lafforgue, gençlik yıllarından bu yana uzak ülkelerin ve kabilelerin hayatlarına hayran olmuş ve 10 yaşında iken ailesiyle birlikte Cibuti, Etiyopya ve Yemen'de bu hayatları gözlemlemiştir. 2006 yılında fotoğraf çekmeye başlayan Eric, Kuzey Kore, Papua Yeni Gine, Etiyopya kabilelerinin fotoğraflarını çekmeye başlamıştır.

Makalenin tamamını okumak için; www.fotografcilikkurslari.net/dunyanin-en-iyi-10-fotograf-sanatcisi.html adresini ziyaret edebilirsiniz.