Dünyanın İlk Derin Öğrenmeli Parmak İzi Okuyucusu

Turkbiyometrik
21-11-2023, 09:52   |  #1  
Turkbiyometrik avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2023

Erişim kontrolü ve biyometri alanında lider Suprema, bir kez daha sektörde çığır açan bir çözümle karşımızda: “Dünyanın ilk derin öğrenme tabanlı (NPU) parmak izi tanıma çözümü” olan BioStation 2A'yı piyasaya sürdü.

Suprema, Dünyada ilk kez derin öğrenmeye dayalı parmak izi tanıma teknolojisine öncülük etti. Bir AI ( Yapay Zeka) işlemci olan NPU'yu (Sinir İşlem Birimi) benimseyen yüksek performanslı bir parmak izi okuyucu cihazdır.

Suprema’nın CEO’su Hanchul Kim, BioStation 2a’yı şu sözlerle tanımlıyor:

Bu yenilikçi çözüm, parmak izi tanıma teknolojisinin geleceğini temsil ediyor ve müşterilerimize yapay zekanın gücünü parmaklarında hissetme olanağı sağlıyor.” BioStation 2a ile Suprema, güvenlik endüstrisinde yeni standartlar belirleyen yapay zeka tabanlı biyometrik çözümlerde liderliğini pekiştiriyor." (ingilizce'den çevrilmiştir.)

Derin Öğrenme ile Yüksek Doğruluk ve Hız
BioStation 2a, derin öğrenme tabanlı bir yapay zeka algoritması ile donatılmıştır. Bu yenilikçi teknoloji, parmak izi tanıma sistemlerinde doğruluğu ve hızı önemli ölçüde etkiledi.

Yüksek Performans ve Geniş Kullanıcı Kapasitesi:
BioStation 2a Parmak İzi Okuyucu, 1:1 eşleştirmede 50.000’e ve 1:N eşleştirmede 100.000 kullanıcıya kadar destek sunar. 1.5GHz Dörtlü CPU (İşlemci) ile çalışarak parmak izi tanıma hızını maksimum seviyeye çıkarır. Bu, büyük kurumsal binalardan kobilere kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder.

Çeşitli Kimlik Bilgisi Seçenekleri ve Kullanıcı Dostu Tasarım:
Sadece parmak izi değil, aynı zamanda RFID kart ve mobil erişim (BLE/NFC) gibi çeşitli kimlik bilgisi seçenekleri sunar. Bu, kullanıcı deneyimini artırırken güvenliği de sağlar. Ayrıca, genişletilmiş bir USB ana bilgisayarıyla yeni özelliklerin kolayca eklenmesine olanak tanır.

Dayanıklılık ve Geniş Uyumluluk:
IP65 derecesine sahip olan BioStation 2a, dış mekanlardan iç mekanlara kadar farklı ortamlarda kullanımı destekler. -20°C ile 60°C arası çalışma sıcaklığı aralığı, en zorlu koşullarda bile güvenilirliği garanti eder.

BioStation 2A, Geçiş Kontrol Sistemleri ve  Personel Devam Kontrol Sistemlerinde Kullanılmaktadır. Suprema'nın Türkiye Distribütörü'lüğünü "Meyer Groupyapmaktadır.

Son Düzenleme: Turkbiyometrik ~ 08 Şubat 2024 11:49 Neden: