Dünyanın ilk robot barmeni!

CHIP Online
06-07-2008, 13:28   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bir gün robotlar işimizi elimizden alacak! İnanmıyorsanız robot barmeni tanımıyorsunuz demektir.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Dunyanin-ilk-robot-barmeni_7654.html

İngiltere'nin ünlü alışveriş merkezi Selfridges, Japon bir bira üreticisinin geliştirdiği tarihin ilk robot barmenine ev sahipliği yapıyor.

"Mr Asashi" isimli robot, farklı miktarlarda bira servisi yapabiliyor. Mr Asashi'nin hareket teknolojisi, çeşitli valfler yardımıyla kontrol edilen basınçlı hava ile çalışıyor.

Robot barmenin montajı 8 kişilik bir mühendis ekibi tarafından 200 saatte yapıldı. Ekip, Mr Asashi'nin fiziksel güç bakımından gladyatörlere rakip olabileceğini belirtiyor.

Selfridges, Mr Asashi'nin altı aydan beri eğitim görmekte olduğunu açıkladı. Mr Asashi müşterilerine iki dakikanın altında bir sürede hizmet verebiliyor. Mr Asashi'nin bir başka özelliği de müşterilerin sorularını kibarca cevaplayabilmesi ve stresli durumlarda sakin kalabilmesi. Japon bira üreticisinin marka yöneticisi Christian Hamilyon, Mr Asashi'nin çıkacakları İngiltere turunda büyük ilgi görmesini beklediklerini belirtiyor.

Tüm konu: Dünyanın ilk robot barmeni!

İzleyin: Robotlar her yerde!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Robotlar yakın gelecekte insanların işlerini ele geçirebilir mi?

omer_6134
06-07-2008, 23:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Çok yakın zamanda ele geçireceklerdir.
Ama ben bunun iyi değil kötü yönde olacağını düşünüyorum

eolos
07-07-2008, 13:38   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,036 mesaj

robotlar zamanla gelişecek işsizlik artacak sonra hayatımıza evlerimize girecekler bakalım gelecek neler getirecek