Duvak Modelleri

Ayşe değişik
03-01-2019, 17:30   |  #1  
Ayşe değişik avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2018

Duvak modellerinden bahsetmeden önce, ‘duvak nedir?’ noktasında bilgi verelim. Genel olarak uzun tür veya dantel kumaşlardan oluşan ve farklı şekillerde tasarlanan aksesuarlardır. Düğün konseptlerinde tercih edilmekte ve gelinlik modeline göre istenilen figürlerde tasarlanmaktadır. Gelin adayları, duvak seçimlerini farklı kriterlere göze gerçekleştirmektedir. Açıklamadan sonra birazda 2019 yıl trendleri için tercih edilmesi planlanan duvak seçeneklerinden bahsedelim. Pek çok genç kızın duvak tercihleri farklılık göstermektedir. Açık bir gelin adayı iseniz, tercih etmeniz gereken modelleri aşağıda görebilirsiniz.

Kare Yüz Hatları İçin Duvak Modelleri

Gelinliklerin tamamlayıcı aksesuarı duvaklardır. Sade modellere gösteriş katarken, abartılı gelinlikleri de dengeli bir görünüme bürüyebilir. Gelinler için son derece öneme sahip olan duvaklar, gelinlik modeline ve yüz şekline göre seçilmelidir. Uyumlu ve şık görünüm için kendi yüz hattınıza en uygun duvağı almalısınız. Eğer kare yüz hatları için duvak modeli arıyorsanız, kesinlikle uzun modellerden şaşmamalısınız. Uzun duvak modelleri, seçeceğiniz her saç modeliyle rahatlıkla uyum sağlayabilir. Biraz farklı modeller denemek istiyorsanız da kabarık, dantelli ve yuvarlak kesim duvakları da tercih edebilirsiniz.

Oval Yüz Tipine Göre Duvak Modelleri

Gelinlik alırken vücut hatlarınızı göz önünde bulundurduğunuz gibi duvağınızı da yüz hatlarınıza en uyumlu modeller arasından seçmelisiniz. Eğer oval yüz şekline sahipseniz çok şanslısınız. Simetrik hatlara sahip olan bu yüz şekli diğerleri de göz önünde bulundurulduğunda en ideal hatlara sahip olan yüz olarak karşımıza çıkıyor. Bu yüzden de oval yüz tipine göre duvak modeli arayanlar en şanslı adaylar. Çünkü istedikleri her duvağı kullanabilirler. Uzun ve kısa klasik duvak modellerinin yanı sıra oval yüz hatlarına sahip olan gelin adayları, gelin bandı ya da kuş kafesi duvakları da gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Duvak Modelleri Fiyatları

Gelinliğinizin en önemli tamamlayıcısı duvak modeli seçiminde önünüzde tahmin ettiğinizden çok daha fazla seçenekle karşılaşacaksınız.  Gelin duvakları yüzyıllardır neredeyse her ülkenin toplumunda şekilsel olarak farklılık gösterse de bir çok din için kutsal sayılır. Duvak modelleri fiyatlarına baktığımızda pek çok markanın değişken fiyatları olmakla beraber 50 Tl’ den başlayan duvak modellerinin olduğunu görüyoruz. Fiyatı biraz daha abartıp daha özel bir duvak modeline sahip olmak isteyen gelin adayları 100 TL’ye varan rakamlarda aradıkları duvak modeline ulaşacaklardır.

Kaynak; https://duguntrendy.com/duvak-modelleri-1051