DVD Room Bilgisayarım'dan kayboldu.

mkuruca
09-04-2010, 15:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Laptopumda Vista Home Premium 64x yüklü. HDD arızası nedeniyle teknik servise vermiştim. Aldıktan sonra DVD Room'u Bilgisayarım içinde "Çıkarılabilir Depolama Birimli Aygıtlar" listesinde görmeye başladım. Takılı bir flash diski falan güvenli kaldırmak istesem listede DVD Room'da görünüyor. DVD Room'u güvenli kaldırdığımda ise tekrar kullanabilmek için cihazı kapatıp yeniden açıyorum.

Bu sorun neden ileri geliyor olabilir? Düzeltmek için ne yapmalıyım?

Banned
09-04-2010, 15:37   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sorun anakart sürücülerinizin düzenli yüklenememesinden kaybnaklanıyordur. Tavsiyem sizin için sorun olmayacaksa format atın. Sorun olur derseniz önceklikle aygıt yöneticisine girip (bilgisayarım simgesini sağ tıklayıp yönet seçeneğinden) dvd yazıcınıza sağ tıklayıp donannımı kaldır, sürücüyüde kaldır seçeneğini tıklayın. Sistemi yeniden başlatıp bilgisayar başlangıçta bilgisayar donanımı yeniden algılayıp sürücüyü yüklemeye çalışacaktır, hayır deyip işlemi iptal edin. Ayrıca bı aygıt için bir daha uyarma seçeneğini tıklayın. Denetim masası donanım ekle seçeneğine girip ileri deyip arama ben seçenceğim seçeneği ile ilerleyip DVD room seçeneğinden donanımınızın markasını seçip ileri deyin ve donanım sürücünüzü yükleyin. Donanımınız yüklenip kullanıma açılmazsa aygıt yöneticisine girip sağ klikle donanım değişikliklerini tara deyin. Hata yapmadıysanız dvd yazıcınız sorunsuz şekilde (dvd room olarak) algılanıp sürücüsü yüklenecektir.