DVD-RW sürc. boş cd leri açmıyor

HPQ-User
13-03-2008, 10:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

m.ildemir sormuş:
KEYSMART MASAÜSTÜ PC MİN DWD-RW sürücüsü boş bir cd yi veya boş bir dvd yi takıpta açmaya çalıştığım zaman
E:\ Erişilemez
yanlış işlev.
şeklinde bir mesaj çıkıyor. Önceleri boş cd nin içeriği boş sayfa şeklinde görünürdü. Ayrıca windows media player la boş bir cd ye yazma işlemi yapamıyorum cd yokmuş gibi görünüyor. nero ve windvd ile yazılabiliyor. Dolu cd ve dvd ler, oyun dvd leri sorunsuz açılıyor.
Devamlı silinebilir cd ler kullanan birisiyim.Bir haftadır oluşan bu sorun yüzünden silinebilir cd leri kullanamıyorum. Çünkü cd nin içeriğini göremiyorum. Önceden tek tek dosyaları kopyalayıp yapıştırırdım.
acaba sorunun nedeni şunlardan olabilir mi?
1. önceden silinebilir dolu bir cd yi sürücüye taktığım zaman cd nin içeriğindeki dosyaları göteren pencerenin solundaki görevler bölümünde bu cd-rw i sil diye bir bölüm vardı.
win dvd creator diye bir program yükledikten sonra bu bölüm kalktı. Bunun yerine Bilgisayarımdan E sürücüsünü sağ tıklayınca format diye bir şey peydah oldu windvd creator o cd yi formatlayarak silmeye başladı. Acaba bu program bu soruna yol açmış olabilir mi?
2. Cd kapağı bozuk içinde cd varken çıkıyor cd yokken çıkmıyor tık tık deyip takılıyor. Hatta bu giderek arttı kapak çok zor çıkıyor dokuz on kere falan eject düğmesine basmam gerkiyor.
SORUNUMA YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Sistem Adı: KEYSMART-2396A6  (2612)
Intel(R) Pentium(R) 5 CPU 2.66GHz
Microsoft Windows XP Home Edition

SÜRÜCÜ MODELİ:
Model: LITE-ON DVDRW SHW-160P6S
Sürücü: cdrom.sys

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Avant Browser; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727)