dvd sürücü dolu diskleri okumuyor

HPQ-User
31-01-2010, 20:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

fizikçiyiz sormuş:
dvd sürücü bazı dolu dvdlerimi okumuyor.
başka bilgisayarlarda denedim onlarda içindeki bilgiler görünüyor. sebebinin ne olduğunu bilmiyorum.
bir süre önce kaspersky antivirüs programı kullandım. bu kullanım sıarasında otomatik dvd açılımını kapattım.
bu sorun sanırım ondan sonra ortaya çıktı. nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.
önceleri benim dvd yazdırma programımdan kaynaklandığını düşündüm fakat başka bir bilgisayarda bu sorun ortaya çıkmadı. ve yarım olan dvd üzerine de veri yazdırasbildim.
bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
işlemci: intel pentium 4 3,20 GHz
ram: 2gb
ekran kartı:nvıdıa geforce 6200LE 256mb
harddisk 250gb samsung(sıfır olarak)yeni takıldı
windows xp pro
DVD sücü: writwmaster dvd multi recorder compact disk rewritable

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; InfoPath.2)

İtacHi_
31-01-2010, 21:35   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Dvd-Rom'unuza sağ tıklayın ve özellikler sekmesini seçin.Ordan otomatik kullan ilkelerinden çıkarılabilir disk takıldığında ne yapmasını istediğinizi seçin.

Yarım kalmış DVD'lerinize sonradan birşeyler eklemek istiyorsanız ilk olarak DVD'nizin RW yani ReWrite özelliğine sahip olması gerekiyor.Böyle bir özellik mevcut değilse yarım DVD' lerinize sonradan birşey ekleyemezsiniz...

mancukya
01-02-2010, 01:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Yardim istiyorsun öncelikle dvd markasini dogru dürüst yazmaya tenezzul etki bizde severek isteyerek bir sey önerelim http://www.samsungodd.com/eng/ burayi ac Firmware tikla Liveupdate full verison tikla ve firmware update yap. Samsung SH-S183L muhtemelende aletinin markasi bu.

onurranger
03-05-2010, 16:27   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

benim pc de şimdi hiçbir cd ve dvd yi okumamaya başladı sürücünün markası LG ydi napıcaz yardım edin