dvd sürücüm dvd okumuyor.

ikavakli
23-09-2008, 22:58   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj

arkadaşlar öncelikle şunu belirtmeliyim açtığım konu internette çok çok fazlaca bahsi geçen bir konu ama okuduklarımdan her hangi bir netice alamadım.cd/dvd rom'um önceleri gayet güzel çelışır cd ve dvd'lerin elimdekilerin hepsini açardı. fakat zamanla önceden izleyebildiğim filmleri artık açmıyor.cd/dvd sürücüye Dvd'yi koyuyorum okuyormuş gibi ışık yanıyor fakat bilgisayarıma tıklayıp e/'ye f/'ye baktığımda dvd'nin içindeki içerik adı değil(dvd film vs. adı) disk sürücüsü yazıyor üstüne imleci getirdiğimde 0bayt diyor ve sağ tıkladığımda cd/dvd özellikler sayfası açılıyor. Lütfen yardım ne yapmalıyım dvd rom toz yüzünden çalışmıyor olabilirmi? Eğer öyleyse nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler ve iyi akşamlar.

YasarS
23-09-2008, 23:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Öncelikle sorun sürücünün içindeki lazer gözden olabilir.Lazer gözün kirliliğide rol oynar ancak bu kadar olacağını sanmıyorum.Lazer gözü temizlemek için piyasada satılan setler vardır çok kolay şekilde onlara ulaşabilirsiniz.Ben lazer gözün ayarının kaçmasından veya arıza yapmasından şüpheleniyorum.Eğer bazı diskleri okuyor bazılarını okumuyorsa otomatik olarak düşüncelerim çürümüş olacaktır.

ikavakli
24-09-2008, 23:04   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
31 mesaj
YasarS
Öncelikle sorun sürücünün içindeki lazer gözden olabilir.Lazer gözün kirliliğide rol oynar ancak bu kadar olacağını sanmıyorum.Lazer gözü temizlemek için piyasada satılan setler vardır çok kolay şekilde onlara ulaşabilirsiniz.Ben lazer gözün ayarının kaçmasından veya arıza yapmasından şüpheleniyorum.Eğer bazı diskleri okuyor bazılarını okumuyorsa otomatik olarak düşüncelerim çürümüş olacaktır.
evet arkadaşım son cümlede söylediğin gibi. bazılarını okuyor bazılarının içini ise boş olarak gösteriyor:(bu makinanın arızalı olduğu anlamında mı?