Dvd Sürücüm yandımı ?

serserialper21
08-09-2009, 21:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Kasamı açtığımda sabit disk'ten ana karta gelen kabloları falan kontrol ediyordum ki o arada da bilgisayar çalışır vaziyetteydı. Sonra power'dan direk dvd room'a gelen kabloyu dvd'den cıkardm ve yenıden takmak istediğimde sanırsam kısa devre yaptı ve pc kapandı, bilgisayarı tekrar calıstırdıgımda ise dvd'nın taktıgım cd'leri okumadıgını gordum ve gerek dvd gerekse de cd taktıgımda cd veya dvd'yı ıcınde yakıyor sanırsam. Dvd'yi sürücüden çıkardıgımda sanki elime ateş almışım gibi oldu yanı o derece ısı vardı dvd cd'si uzerınde

Bu durumda ne yapmam gerekıyor ? Halende ugrasmaya calısıyorum ama daha pozitif birsey bulamasım ?

Mustafa@PC
08-09-2009, 21:25   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başka parçalara zarar vermeden teknik servise götürün bilgisayarı. Aslında şunu da söyleyebilirim o DVD sürücüsü çöplük olmuş olabilir. İyiki anakarta zarar vermemişsiniz...<

serserialper21
08-09-2009, 21:40   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: eyvaan  
birader insan önce fişi çeker bunu bebeler bile

Bilgisayarı her açtıgımda "Disk okuma hatası bilgisayarınızı yenıden baslatın (ctrl+alt+del)" yazısını her defasında görmekten sıkıldım ve o an bilgisayarı tutup balkondan bile aşşağı atabilirdim :D gözümde o kadar sinir bozucu olmustu o yuzden bilgisayarı kapatmadan işlem yaptım. Bilgisayarımı tıklayıp dvdroom surucusu uzerınde sağ tus yapıp cıkar dediğimde surucu kapagını açıyor. Şu an sadece taktıgım dvd'leri okumuyor ve cıkardıgımda ateş gibi çıkarıyor.

xxömür
08-09-2009, 21:58   |  #4  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

neyse en azından balkondan atmaktan yırtmıssın

nadir akdag
08-09-2009, 21:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
204 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  
Başka parçalara zarar vermeden teknik servise götürün bilgisayarı. Aslında şunu da söyleyebilirim o DVD sürücüsü çöplük olmuş olabilir. İyiki anakarta zarar vermemişsiniz...<
katılıyorum

serserialper21
08-09-2009, 22:06   |  #6  
OP Taze Üye
11 mesaj

Pc ile alakalı bişey yok sadece dvd, onun içinde teknik servise goturup birde onlara para baymam herlade, En fazla kendi dvd'mı arkadasın pc'ınde denerım onunkınıde benımkınde denerım herşey açıklıga kavusur en kotu ihtimal yenı bi dvdroom alırım herlade.

gokhan38
09-09-2009, 00:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

bu durum eski bi atasözünü getirdi aklıma
ÖFKEYLE KALKAN ZARARLA OTURUR :D
sadece dvd rom yandıysa mesele degılde ınşallah sadece o yanmıştır o ucuz yenısını alırsın anakart falan yanmamıştır umarım garantısı varsa gotur boyle bı durum oldugundada kendın mudahale etme bence garantısı varsa yaptır.

serserialper21
09-09-2009, 00:18   |  #8  
OP Taze Üye
11 mesaj

Ya şu an size yazdıgıma gore ana kartta sorun yoktur heralde ne bılım :D 5 Senelık bilgisayar, gerçi daha gözümde eskimedi ama kıcık almaya basladm açıçası =) Yanı bilgisayar çop olursa oturup halıme acımam.

Şimdi dvdroom'u bilgisayarı aldıgımda beraberınde almamıstım, bilgisayarı aldıgımda uzerınde cdroom vardı onu cıkardım ve gecen yıl teknosa'dan Samsung'un dvdroom'unu aldım yanı su an heba olan urun samsung'un dvd'siydi. Şimdi bu tur sorunlar garanti kapsamına giriyormu acaba ? Garanti süresi en az 2 yıl olsa bile yine de bitmemiş ama dediğim gibi acaba garanti kapsamında yer alıyormudur ?