dvdden kopyaladığım video dosyaları açılmıyor

gelefsane
16-05-2009, 20:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
353 mesaj

ardakadaşla daha önce dvdye çekmiş olduğum bazı videoları yeniden bilgisayarıma yükledim.bazıları açılıyorbazıları açılmıyor codec hatası veriyr halbuki daha önceleri bunlarda açılıyordu.kmplayer kullanıyorum genellikle ama bunları bu kez kmplayerde açamıyor media playerde açamıyor...ne yapailirim bu konuda...!!!

Kapalı Hesap (128220)
16-05-2009, 21:12   |  #2  
Kapalı Hesap
395 mesaj

Merhaba,
K-Lite Codec Pack yükleyip tekrar deneyin ;

gelefsane
17-05-2009, 14:48   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
353 mesaj

ahmet kardeşim yüklediğim pakette işe yaramadı.acaba dvdye yazarken video cdsi yarat yerine veri cdsi yarat dediğimden dolayı oluşan format farkından mı okumuyor neden acaba?yok mu bir yardım edecek...

Mustafa Akın
17-05-2009, 16:47   |  #4  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Hangi formatta çektiniz DVD'ye?

silici06
18-05-2009, 07:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
gelefsane
ahmet kardeşim yüklediğim pakette işe yaramadı.acaba dvdye yazarken video cdsi yarat yerine veri cdsi yarat dediğimden dolayı oluşan format farkından mı okumuyor neden acaba?yok mu bir yardım edecek...
video cd formatlı olmayan videoları video cdsi yarat seçeneği ile çekersen nero video formatlarını videocdye dönüştürmeye çalışır, tabi bunu nero her zaman hatalı yapar o zaman bu sendeki sorun oluşur. (peki nero bunu ne zaman hatasız yapar? çekeceğin video dosyaları video cd formatına uygun ise hatasız yapar) en güzeli video dosyalarını bilgisayarda açıyorsan, veri cdsi olarak çek o zaman video üzerinde hiçbir işlem yapılmaz orjinal halinde çekilir.

gelefsane
18-05-2009, 18:00   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
353 mesaj
silici06
video cd formatlı olmayan videoları video cdsi yarat seçeneği ile çekersen nero video formatlarını videocdye dönüştürmeye çalışır, tabi bunu nero her zaman hatalı yapar o zaman bu sendeki sorun oluşur. (peki nero bunu ne zaman hatasız yapar? çekeceğin video dosyaları video cd formatına uygun ise hatasız yapar) en güzeli video dosyalarını bilgisayarda açıyorsan, veri cdsi olarak çek o zaman video üzerinde hiçbir işlem yapılmaz orjinal halinde çekilir.
hımmm bir deniycem inşallah olursa mesaj atarım tekrar.ok?saolasın yardımın için...Gözünü devirmiş