DVD+R Okuma Sorunu

hasanrh
25-04-2008, 14:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır Philips SPD2411P DVD-RAM Kullanmaktayım hiç bir sorunum yoktu dün(24 Nisan 2008) bir sorun oldu normalde DVD-R DVD-RW DVD-R(DL) OKUYOR VE YAZIYOR  AMA ASIL SORUN "DVD+R" OKUMAMASI NEdenini anlayamadım ekstradan LG CD-RW VAR iki sürücünün kablolarını değiştirdim ama sorun devam etmekte DVD-RAM Hala dvd+r'leri okumuyor "disk bozulmuş olabilir uyarısı geliyor" arkadaşımın bilgisayarında ise verdiğim DVD+R okunabiliyor....Firmware güncelleme programı zaten aktif Philips'in kendi optik sürücü sitesinde yaptığım araştırmada Son firmware zaten yüklü ....yapabileceğim bişeyler var mı yardımınıza ihtiyacım var...şimdiden teşekkürler....

asertas
25-04-2008, 22:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

Okuyucu lensinde bi bozukluk ya da sorun oluşmuş olabilir. Daha önce okuyomuydu dvd+r?

hasanrh
27-04-2008, 22:11   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Tabi ki  belki önemi yok ama ben Verbatim Kullanırım.Genellikle DVD-R ALIRIm ama bu sefer DVD+R Aldım daha önce anlattağım olaydan önce Verbatim DVD+R'ye Visual Studio 2006 Yazdırdım ...yaklaşık 2 hafta sonra ise pc'ye formatt attım Visual Kurmak için DVD'yi takttığımda ise okumadı ....Bilgisayarımdan DVD-RAM sürücüsüne tıkladığımda cd bozuk yada windows tarafından tanınmıyor diyo ama arkadaşın bilgisayarında okundu....Nero DVD test etmek istedim desteklenmeyen format dedi...ama DVD Okuyucum DVD+R destekliyor biliyorum...ya bu ne biçim iş DVD-r OKUYOR DVD+R okumuyor.....

asertas
01-05-2008, 15:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
353 mesaj

Bilemiyecem ilginç... Dvd+r okuma ömrü dolmuştur;)