E-posta hack etmek: 5 dk, cezası...

CHIP Online
06-05-2010, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bir başkasının e-posta hesabını 5 dakikada kolayca hackledi. Ama bu 5 dk için aldığı ceza ise...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/e-po ... k-cezasi_19880.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

David Kernell adlı ABD'li genç şu sıralarda hayatının en zor dönemini yaşıyor. ABD başkan vekil adayı olan Sarah Palin'in e-posta hesabını hack ederek, bazı yazışmalarını internette paylaşırken büyük ihtimalle bu duruma düşeceğini hiç tahmin etmemişti. Yakalandıktan sonra başının dertte olduğunu tahmin etmiş olsa da, 20 yıl hapis yatma ihtimalini aklına bile gelmemişti.

Fakat 4 gün devam eden karar süreci tamamlandı ve Kernell'in kimlik hırsızlığı suçu işlediğine karar verilerek 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına karar verildi. Kernell'in avukatı bunun bir öğrenci şakasından ibaret olduğunu ve hafif bir suç olarak görülmesi gerektiğini iddia ediyordu.

Eğer ön mahkeme Kernell'in hafif suçtan yargılanmasına hükmetseydi 1 yıla kadar hapis ile kurtulabilecekti. Diğer yandan bu karara en çok memnun olan Cumhuriyetçi Sarah Palin oldu. Demokrat bir hukukçu babanın oğlu olan Kernell'in bu suçu politik sebeplerden dolayı işlediğini ve politikanın temiz kalması için bu suçun cezasını bulması gerektiğine inandığını açıkladı.

Tüm konu: E-posta hack etmek: 5 dk, cezası...

İzleyin: Otobanda hack operasyonu!

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: E-posta hacker'ına 20 yıl#65533;Sizce adil mi?