ECS Marka Anakart Bios Güncellemesi

FurkanDinç
07-01-2016, 22:33   |  #1  
FurkanDinç avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar Casper Nirvana marka laptopumun anakartı ECS marka. Casper servisiyle konuşup gerekli dosyaları aldım. Fakat talimatları uygulayarak biosu güncelleyemiyorum. Mesaj atan yetkili kişi bana pc açılırken ctrl+home tuşlarını basmamı böylece flash diske attığım bios dosyaları ile biosu güncelleyebileceğimi söyledi fakat yapamıyorum. Bios dosyasını ve bilgisayarın modelini buraya yüklüyorum bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim.

Linkte sadece bios dosyası bulunuyor.

http://s8.dosya.tc/server/21z9wo/CKY_635.rar.html

Buda gelen mesajın görüntüsü

ihalilcoban
07-01-2016, 23:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Öncelikle boş bir flash bellek lazım. Fat32 olarak biçimlendir. Sonra servisin sana gönderdiği rar dosyasını klasöre çıkar ve klasör içeriğini de flash belleğe kopyala. Bu işlemde önemli olan flash belleğin içerisinde herhangi bir klasör olmamasıdır. Dosyaları direkt olarak flash bellek dizinine atarsan gerisini de servisin tarif ettiği gibi halledebilirsin.

FurkanDinç
08-01-2016, 01:59   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj
Alıntı: ihalilcoban  
Öncelikle boş bir flash bellek lazım. Fat32 olarak biçimlendir. Sonra servisin sana gönderdiği rar dosyasını klasöre çıkar ve klasör içeriğini de flash belleğe kopyala. Bu işlemde önemli olan flash belleğin içerisinde herhangi bir klasör olmamasıdır. Dosyaları direkt olarak flash bellek dizinine atarsan gerisini de servisin tarif ettiği gibi halledebilirsin.

Artık hiç açılmiyor bilgisayar hocam. Acilmiyor derken casper logosu dönüyor bayaa bi beklettikten sonra mavi ekran veriyor unmoutable boot volume diye. Sonra yeniden baslatinca casper logosu donerken otomatik hata ayiklama diyor bi sure dönüyor sonra gidiyor birsey gelmiyor. Allah belasini versin o bilgisayari format atmalari icin verdigim teknik servisin. Napacagimi hic bilmiyorum ogrenciyim servise verecek param yok bi yolunu bulmam lazim biosu guncelleyip usbden format atmanin. Dedikleri ctrl + home kombinasyonu bi ise yaramiyorda oof of.