Efsane oyun CM sadece 15 kuruş!

CHIP Online
19-08-2009, 16:50   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Championship Manager'ın yeni sürümü, oyunculara inanılması güç bir ödeme modeli sunarak geliyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/efsa ... 15-kurus_14713.html

Resimlerle: Efsane oyunlar

Eidos Interactive, bugün itibarıyla Championship Manager oyununda köklü bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yeni futbol menajerliği oyununun indirilebilir PC sürümü, tam oyuna 1 peni (15 Kuruş) gibi ufak rakamlardan başlayan fiyatlarla, "istediğin kadar öde' modeliyle futbol tutkunlarına sunulacak.

Championship Manager, futbolcu transfer ücretlerinin rekor seviyelere ulaştığı, bilet fiyatlarının tavan yaptığı bu dönemde, ülkedeki her futbol tutkununa oyunun en yeni sürümünü ödemek istedikleri fiyata* deneme kapısını açıyor.

Championship Manager Genel Müdürü Roy Meredith "Bu oyun, bugüne dek şirketin yapmış olduğu en iyi oyun ve yeni oyunun tam sürümünün mümkün olduğunca çok insan tarafından denenmesini istiyoruz" diyor.

Eidos, video oyunları endüstrisinde benzeri görülmemiş bir hamleyle, ünlü imtiyaz haklı (franchise) oyunun yüklenebilir bir sürümünü 'istediğin kadar öde' modeliyle sunacak. Video oyunları pazarında böylece ilk kez denenecek olan bu girişim, 2008 yılında 'rock' grubu Radiohead tarafından 'In Rainbows' albümünün sunuluşuna benzer bir girişimi temsil ediyor.

2009-2010 sezonunun ilk futbol oyunu olacak olan Championship Manager 2010'da 'istediğin kadar öde' promosyonu 10 Eylül gece yarısına kadar sürecek. Kullanıcılar bu tarihten itibaren satın aldıkları oyunu doğrudan www.champmanstore.com sitesinden indirebilecekler. Oyun tam fiyatla tüm büyük satıcıların portföyüne girene kadar futbol tutkunlarının tek ödemesi gereken, 2.50 Sterlin işlem ücreti ve ek olarak kendi tercihleri dâhilinde 1 PENİDEN başlayacak ilave bir tutardan ibaret olacak.

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden biri olan imtiyaz haklı Championship Manager oyunu ister futbol tutkunları, ister profesyoneller olsun, herkes tarafından her sezon oynanıyor. Hatta Celtic takımının eski teknik direktörü Gordon Strachan oyunu ilgilendiği oyuncuları kontrol etmek için bile kullanıyor.

Tüm konu: Efsane oyun CM sadece 15 kuruş!

İzleyin: Oyun dünyasının tarihçesi

Resimlerle: Efsane oyunlar


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Football Manager mı; Championship Manager mı?

Süleyman.
20-08-2009, 10:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2009

Ne güzel uygulama işte. Yaygınlaşmasını dilerim. Esas korsanı kesen de böyle şeyler olacaktır.