Eğitimi Zirveye Taşıyacak Android Uygulaması

blkmrc
11-04-2013, 17:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2012

Bilgi paylaşımı için geliştirilen küresel android uygulaması sonunda hizmete girdi – 5 dil 17 ülke


Bilgi daha kullanışlı hale geliyor. Daha önce duyurulduğu gibi, Brainly.com sosyal öğrenim ağlarının Android için eğitim hizmetleri uygulaması artık Android Market'te bulunmaktadır.


Türkiye'de Brainly.com sosyal öğrenim servisini Eodev.com servisi temsil etmektedir. Sitenin amacı sadece bilgi değişimi için fırsatlar yaratmak değil aynı zamanda derslere çalışırken birbirlerine yardım etmeyi sağlayacak etkili motivasyonu oluşturmak ve bu alanda yarıştırmayı da hedefler. Bu sosyal ağların kombinasyonu ve oyunlaştırma sayesinde kullanıcılar bilgilerini kolay, eğlenceli ve etkili bir yol ile paylaşabilirler.


Brainly.com IOS uygulaması 2013 Ocak ayının sonlarına doğru hizmete girdi ve hızlı bir şekilde tanınıp bir çok ülkeden bir çok kullanıcı tarafından pozitif yorumlar aldı. 2 ay içerisinde uygulama 130 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi.


Bu mobil uygulama ne yapmamıza olanak sağlıyor? Sorularınızı veya cevaplarınızı bilgisayara bağlı kalmadan ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızla bu uygulama sayesinde iletişime geçebilir ve yeni kişiler ile arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Uygulama ve özellikleri tamamen ücretsizdir. Genel amacı kullanıcıların yer ve zaman kavramına sıkışmadan aktif olarak site kullanımına katılmaları için motivasyon oluşturmaktır.


"Android cihazlar için uygulama geliştirmemiz önceki eylemlerimizin doğal bir devamıdır. Mobil uygulamamız sayesinde, kullanıcılar istedikleri herhangi bir yerden servisi kullanıp bilgi paylaşımında bulunabilirler. IOS cihazları için daha önceden yaptığımız uygulamaya Android uygulamamıza da ekleyerek mobil sürümler içerisinde servisimizin adını daha ileriye taşıyacağız. Bu başarı ile yetinmeliyiz şeklinde bir düşüncemiz yoktur – uygulamalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz." diyor Tomasz Kraus, grubun kurucu üyesi.


Çok iyi çalışan soruların moderasyon işlemi sistemi mobil sürümler için de uygulandı. Amaç sınavlar esnasındaki soruların sistem içerisinde tanınıp kaldırılmasıdır.


Kullanıcılardan gelen çok fazla istek karşısında, gelecekte, tabletler içinde uygulama geliştireceğiz.


IOS uygulamasını indir

Android uygulamasını indir


Brainly.com Hakkında


Brainly.com öğrenmenize olanak sağlayan, deneyimlerinizi paylaşmanıza fırsat veren ve yeni insanlarla tanışabileceğiniz ortamı oluşturan bir sosyal öğrenim ağları grubudur. Grup aşağıdaki ülkelerde mevcuttur: Zadane.pl (Polonya), Znanija.com (Rusya, Ukrayna ve diğer Rusça konuşan ülkeler), E-aufgabe.de (Almanya), Misdeberes.es (İspanya, Meksika ve Güney Amerika), NosDevoirs.fr (Fransa), Eodev.com (Türkiye) ve Brainly.com.br (Portekiz ve Brezilya). Hep birlikte 19 ülkeyi kapsayıp,aylık 11 milyondan fazla farklı kullanıcıya hizmet veren ağlardır. Daha fazla bilgi için: http://brainly.com/.


Android Ekran GörüntüleriIPhone Ekran Görüntüleri