Ek garantileri satın almaya değer mi?

CHIP Online
30-12-2011, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

2 yıl garantinin üzerine hatırı sayılır bir para verip ek garanti almak gerçekten gerekli mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ek-g ... deger-mi_31165.html

Resimlerle: 2012'de çıkacak en heyecan verici 10 cihaz!

Bazı ürünleri satın alırken satıcılar bize ürünün garantisini belirli bir ücret karşılığında uzatmak isteyip istemediğimizi soruylar. Peki bu garanti için para ödemeye değer mi?

Bu son zamanlarda oldukça tartışılan bir konu. Herkesin garanti deneyimleri farklı olacaktır, ancak böyle bir garanti satın almaya karar veriyorsanız, önce tam olarak ne yaptığınızı araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Ne için ek garanti?

Ek garanti birkaç farklı anlama geliyor. Satın aldığınız ürünler genel olarak üreticisi tarafından kendi garantisine sahiptir. Genellikle 1-2 sene civarında olan bu garantiler, cihazınıza dışarıdan gelebilecek hasarları kapsamaz. Bazı ek garantiler ise, evde onarım gibi hizmetleri içerebiliyor.

Hangi ürün için ek garanti satın almak istediğiniz de önem taşıyor. Örneğin bir sene boyunca ışığı bozulmayan TV'nizin bir sene sonra ışığının birden bire sönme olasılığı düşüktür ve muhtemelen hayatının sonuna kadar dayanacaktır. Bu arada ürünün fiyatının yüzde 20'sinden fazlasını hiçbir zaman ek garanti için ödememeniz gerekmektedir.

Tüm konu: Ek garantileri satın almaya değer mi?

İzleyin: Her şeyi elektronik cihaz yapıyor!

Resimlerle: 2012'de çıkacak en heyecan verici 10 cihaz!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ek garantiler hakkındaki tecrübeleriniz...