Ekran Driver'ı Sorunum Var Acil

mertmtluu
08-11-2011, 12:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarıma Windows 7 formatı attırdıktan sonra ekran driver ım gitti görüntü çok kötüleşti ve ekran basıklaştı biraz araştırdım, ekran driverımı yüklemem gerekiyormuş ama bir türlü bulamadım.
Sanırsam Driver'ımın adı Ati Mobility Radeon X1400 
Ve en önemli sorun da çözünürlük sanırsam ekran driverım olmadığı için bilgisayar ekranımın asıl çözünürlüğü yok.
Görüntüde benim şuan olan çözünürlüğüm soldaki ama eskisi gibi net ve tam görüntü olması için soldaki gereksinimler lazım. Ekran driver'ımı nasıl yükleyebilirim nereden bulabilirim hiç bir fikrim yok yardımcı olursanız çok sevinirim.
Görüntü:

DizdarTalha
09-11-2011, 10:54   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Buraya gir ekran kartı özelliklerini yaz ve indir. Büyük ihtimalle bilgisayarın notebook çünkü ekran kartından anlaşılıyor. Birincisine notebook graphics yaz. Eğer diğer özellikleri tam bilmiyorsan (olur mu bilmem hiç denemedim) auto detect and install de. Progamı kur. O senin driverını algılayacaktır büyük ihtimalle. Bir de yeni format attıysan ses kartı driverı da gerekir. Yüklemediysen onu da yaz bulayım. Ve internetten alışveriş yapan, bilgisayarda önemli dosyaları bulunduran (holding ile ilgili dosyalar gibi) biri değilsen Avast Free Antivirus'ı öneririm. İndirdikten sonra ücretsiz olarak kayıt ol. Sana adını- e-postanı falan soracak. Ama internetten alışveriş yapan, bilgisayarda önemli dosyalar bulunduran biri isen Avast Internet Security'i öneririm.

mertmtluu
09-11-2011, 11:38   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Talha bey dediğinizi yaptım Graphics Driver'ı indirdim şuan 15dk'dır kurulmasını bekliyorum inşallah ekranım eski çözünürlüğüne kavuşur. Teşekkürler, bir sorunum olursa buradan bildiririm. Bu arada aşağıdaki resimde 100kbs yazan yerde hangi seçeneği işaretlemeliyim ?

http://a1111.hizliresim.com/r/9/f6b7.jpg

Son Düzenleme: mertmtluu ~ 09 Kasım 2011 12:44
DizdarTalha
09-11-2011, 12:56   |  #4  
Taze Üye
8 mesaj

Orada hız limiti soruyor. Daha önce hiç karşılaşmadım. Bir tanesini seç bakalım. 100 olanı seç. Ayrıca şu anda yüklü mü?

Son Düzenleme: DizdarTalha ~ 09 Kasım 2011 12:58
mertmtluu
09-11-2011, 13:02   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

100'ü seçtim ama hala hiçbir şey dolmuyor biraz bekleyeyim bakalım. Bu arada benim bilgisayarım laptop orada laptop şıkkını göremeyince bende sizin dediğiniz gibi notebook seçtim sorun olabilirmi oradan ?

DizdarTalha
09-11-2011, 13:20   |  #6  
Taze Üye
8 mesaj

Notebook=Laptop. Ayrıca o 100 olanı fazla yapsaydık keşke. İnternet hızı ile ilgili galiba.

DizdarTalha
09-11-2011, 17:42   |  #7  
Taze Üye
8 mesaj

Sonuç nedir?