Ekran karanlık mause normal çalışıyor

menzil61
08-03-2007, 15:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

meraba arkadaşlar benim bilgisayarın ekranı karanlık. mause normal şekilde hareket ediyo ama ekran karanlık. windowsu yeniden yüklemeye çalıştım bu sefer başlangıç cd sini görmedi. boot taki cd room un yeri enable oluyor. cd yi görmüyor. bazen görüyor. gördüğündede bsşlangıç disketini okumuyor. ekran hepten karanlıklaşmadan önce bilgisayarımın ekranı  arada  açılıp kapanıyodu. ama bilgisayar kapanmıyordu. ekran tekrar geliyordu. yardımcı olabilirseniz sevinirim. yardım için şimdiden teşekkürler :)

akzabat
08-03-2007, 18:55   |  #2  
Taze Üye
14 mesaj

valla sorun çeşitli olabilir.mönitör kablosu sağlamdır herhalde. veya ekran kartı sürücülerinden olabilir bu ekran kararması. sürücüleri kaldır ve tekrar yükle. kurulumda cd romu görmemesi olmaz belkide cd de bir sorun vardır bence. bende de bu tip olaylar oluyor. xp cd sini takıyorum. kuruluma geçmiyor. klavye kilitleniyor. temiz bir cd taktığımda bu sorun çözülüyor.

menzil61
09-03-2007, 11:31   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Sağol kardeş ben hallettim . Yeniden kurdum sistemi. Ama hala ekran bazen gidip geliyo .Anlamadım. Ben ekran kartında bi sorun var diyorum ama ekran kartınıda 1 sene oluyo alalı .  geforce fx5200. tozlanmış olsa ya hiç çalışmaz yada problemsiz çalışır. Bi gevşeklik falan olabilirmi kart girişinde bilemiyorum. Bu arada topraksın galiba . yardımın için sağol