Ekran Kartı(alıyorum)

cemtalas
29-06-2008, 08:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
271 mesaj

Beyler anakartım agp destekliyor...su kartı almaya karar verdim:

Buradan alıcam:

herhangi bir sorun yaşamam degil mi?baska kart oneriniz varsa yazarsanız sevinirim...

anakartım:Gigabyte GA-8IPE1000-G
işlemcim:intel pentium 4 3.20 ghz
psu:400w en çok psu dan korkuyorum 400w yeter degilmi?

cemtalas
29-06-2008, 08:43   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

beyler birde bu kart DirectX 10.1 destekliyor.benim pc windows xp.sorun yasarmıyım?

Banned
29-06-2008, 08:46   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kartta sorun yaşamazsınız. Sisteminizin kaldıracağı oyunlar için oldukça yeterli.Psu dada sorun olmaz.
Yalnız anlamadığım hepsiburada.com hem güvenilir (sanırım en büyük online alışveriş sitesi bu) hemde burada daha ucuz neden egesis.com'u tercih ediyorsunuz? Site ismini ilk defa sizden duyuyorum birşey diyemem. Hepsiburada.com dan yılda 5-6 ürün alırım şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım.

cemtalas
beyler birde bu kart DirectX 10.1 destekliyor.benim pc windows xp.sorun yasarmıyım?
Öyle bir sorun yaşamazsınızn hem DirectX 9 hem 10 hemde 10.1 sürümlerini desteklemektedir.

Son Düzenleme: khramn ~ 29 Haziran 2008 08:51
cemtalas
29-06-2008, 08:50   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

internetten almayı bilmiyorum.birde izmirde o urun birtek egesisde var tanıdık bir kac kisi onerdi...

cemtalas
29-06-2008, 08:51   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

birde benim kafama takıldı yaw DirectX 10.1 olayı.bu forumda biri sey demis DirectX 10.1 için vista olması gerekiyor demis veaksi taktirde oyunlar calısmaz demis

Banned
29-06-2008, 08:58   |  #6  
Banlandı
5,777 mesaj
cemtalas
internetten almayı bilmiyorum.birde izmirde o urun birtek egesisde var tanıdık bir kac kisi onerdi...
Kart ödemede elinize geçiyorsa sorun yok.
cemtalas
birde benim kafama takıldı yaw DirectX 10.1 olayı.bu forumda biri sey demis DirectX 10.1 için vista olması gerekiyor demis veaksi taktirde oyunlar calısmaz
DirectX 10.1 desteği sadece vista da var fakat piyasada sadece DirectX 10.1 ile çalışan ne oyun nede program var.Çıkacağınıda önümüzdeki 5 yıl içinde zannetmiyorum.Çıksada zaten o oyunları oynayabilmek için sisteminiz komple yetersiz gelecektir.

Onun bunun ne dediğini bırakıp siz kartı alıp kullanın.

cemtalas
29-06-2008, 08:59   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

hmm cok saol hemen alıyorum o kartı o zaman:D

cemtalas
29-06-2008, 09:01   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

sana bir soru daha sorucam:

ben bugün kingston 1 gb 400 mhz ddr ram aldım.bilgisayarım ddr ve 400 mhz destekliyor.eski bellegim 200 mhz ve 512 mb dı.RAM i bilgisayarıma taktım ve everesti actım.everestte 1gb gozukuyordu ama 400 mhz degılde 200 mhz di.400 mhz olması icin ne yapmalıyım?forumda okudum bios guncellestirmesi falan diyordu anlatırsanız sevinirim...

anakartım:Gigabyte GA-8IPE1000-G

Z1mBaBwE
29-06-2008, 09:05   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj
khramn
Kartta sorun yaşamazsınız. Sisteminizin kaldıracağı oyunlar için oldukça yeterli.Psu dada sorun olmaz.
Yalnız anlamadığım hepsiburada.com hem güvenilir (sanırım en büyük online alışveriş sitesi bu) hemde burada daha ucuz neden egesis.com'u tercih ediyorsunuz? Site ismini ilk defa sizden duyuyorum birşey diyemem. Hepsiburada.com dan yılda 5-6 ürün alırım şimdiye kadar bir sorunla karşılaşmadım.

Öyle bir sorun yaşamazsınızn hem DirectX 9 hem 10 hemde 10.1 sürümlerini desteklemektedir.

Egesiste ben staj görüyorum gerçekten güvenilir ve büyük bir firmadır.Gönül rahatlığıyla ürününüzü alabilirsiniz.Mağzamız eski itfaiye nin yakınındadır orada kime sorsanız gösterirler.

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 29 Haziran 2008 11:52
scaniaperest
29-06-2008, 09:11   |  #10  
Üye
69 mesaj
khramn

Ne DX'den anlıyorsun, ne de bir araştırma yapmadan firma kötülüyorsun ! Yazıktır arkadaşlar, günahtır ! İftira atmaktan, kul hakkı yemekten başka birşey değildir. Egesis'i araştırdığınız zaman, İzmir'in büyük bilgisayar firmalarından birisidir. Büyüktür, sayı değer bir firmadır. Hâttâ dayıma, dayımın ofisteki tüm bilgisayarları Egesis'ten toplaması için özellikle bir istekte bulunacağım. Kuzenimin bilgisayarı vs. vs. hep Egesis'ten olacak.

Bu arada DX'le ile ilgili bir şey söyleyeyim : AMD'nin kartları DX10.1'i desteklemektedir. Ama Vista olması gerekir, hem DX10 için, hem de Dx 10.1 için. Kullanıcıları yanıltmayın...

Son Düzenleme: scaniaperest ~ 29 Haziran 2008 09:12
Banned
29-06-2008, 09:31   |  #11  
Banlandı
5,777 mesaj

a.) DX ten ne kadar anladığımı siteye sorun sanırım sitede aksini size söyleyecek sadece kendinizi bulabilirsiniz. Yada söylediklerimin aksini iddia edecek. Siz aksini iddia ediyorsanız buyrun ıspatlayın.

b.) Burası reklam alanı değil, neden reklam ihtiyacı duydunuz anlamadım. Söyledğim gibi Kahramanmaraştayım ve izmirdeki bir sitenin ismini yeni duyuyorum online satışlara ne zaman başladınız bilmiyorumama ben hiç karşılaşmadım. Bilmediğim birşeyi başkalarına tavsiye etme gibi bir lüksüm yok. Benim söylediğim bu siteyi bilmiyorum, diğeri hem ucuz hem güvenilir hemde biliyorum sorun yaşamayacağınızı söyleyebilirim demek ve bunun sebebinide kendimin defalarca alışveriş yaptığından olduğunu belirtmek. Dikat ederseniz firmanızla ilgili herhangi bir yorum yapmadım, kötülemedim, karalamadım. Sadece bildiklerimi belirttim. Hatta arkadaşımız sizden almak istediğinizin sebebnini belirttiğinde  ''Kart ödemede elinize geçiyorsa sorun yok.'' cevabını vererek bunuda ıspatladım.

Söylermisiniz benim yerimde siz olsanız başka türlü ne derdiniz. Yada neler söylememi isterdiniz ????

Ha bundan sonra soran olursa boşverin orayı (Egesisi) derim merak etmeyin.

Son Düzenleme: khramn ~ 29 Haziran 2008 09:32
scaniaperest
29-06-2008, 09:34   |  #12  
Üye
69 mesaj

"Ben buraya güvenmiyorum" demek yerine, "burası bilmediğim yer" demek daha mantıklı değil mi o zaman ? İzmir'in başlıca bilgisayar şirketi işte, bilmiyorsun , "güvenmiyorum." diyorsun. Önermeme şansına sahipsin, ama bilmediğin birşeyi kötüleme hakkına sahip değilsin. Sen daha tartıştığımız konunun püf noktasını anlayamamışsın ki daha...

Bu yüzden seninle tartışmaya zaman ayırmıyorum bundan sonra...

Banned
29-06-2008, 09:42   |  #13  
Banlandı
5,777 mesaj
scaniaperest
"Ben buraya güvenmiyorum" demek yerine, "burası bilmediğim yer" demek daha mantıklı değil mi o zaman ? İzmir'in başlıca bilgisayar şirketi işte, bilmiyorsun , "güvenmiyorum." diyorsun. Önermeme şansına sahipsin, ama bilmediğin birşeyi kötüleme hakkına sahip değilsin. Sen daha tartıştığımız konunun püf noktasını anlayamamışsın ki daha...

Bu yüzden seninle tartışmaya zaman ayırmıyorum bundan sonra...

Sıktı kaçtınız. Söylermisiniz firmanızla ilgili nerede ben buraya güvenmiyorum yazmışım, ben bulamadım. Sadece arkadaş sorun çıkarmı  diye sormuş bilmiyorum, sizden duyuyarum dedim. Başka ne diyebilirim ?

Evet hepsiburada büyük şirket, en azından bilerek konuşan kişilere sahip.

Z1mBaBwE
29-06-2008, 09:56   |  #14  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Tartışmaya gerek yok hepsiburada.comda Egesiste güvenilir şirketlerdir.Ben zaten reklam yapıcam ama kusura bakmayın dedim arkadaş firmamızı görsün istedim izmirde köklü ve güvenilir bilgisayar şirketlerinden biridir egesis sadece online satış yapmıyor egesisin izmir çankayada ve denizlide mağazası var 20 yıldan fazla bu piyasadadır egesis.Ürünü alıcak arkadaş izmirde oturuyor sanırım ben sadece öneride bulundum güvenilir bir firma olduğunu söyledim ben illa ekran kartını egesisten al demiyorum başka yerlerede baksın hangisini uygun bulursa onu alsın birbirimizi kırmaya gerek yok ayrıca scaniaperest arkadaşımızın donanimhaber sitesindeki yorumlarını okuyorum ve gerçekten güzel yorumları ve araştırmaları var ekran kartları ile ilgili.

Son Düzenleme: Z1mBaBwE ~ 29 Haziran 2008 10:02
cemtalas
29-06-2008, 12:02   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

evet benim konuya gelseniz:Dsimdi vatan computer a gittim orda yoktu ama anakartını cok zorlayabilir falan dediler.bu kartı alıyımmı?egesisteki arkadaslarımda bana bisey onerirlers cok sevinicem...

Z1mBaBwE
29-06-2008, 13:37   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

HD 3650 işini rahatlıkla görecektir.Eğer egesisten alıcak olursan ekran kartını kasanıda getir biz burda test edelim eğer problem falan olursa HD3650 ile iade yada başka bir ürünle değiştirebilirsin.

cemtalas
29-06-2008, 18:33   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

kasamı goturemem yarın ablam almaya gidicek olmazsa yine degistirme imkanimiz varmi?

Z1mBaBwE
29-06-2008, 19:04   |  #18  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Evet değiştirebilirsin veya iade edebilirsin.

cemtalas
29-06-2008, 19:08   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

cok tesekkur ederim ismin neydi abi belki yarın gorusuruz?:Dgorusmessekte ablamla gorusursunuz:D

Z1mBaBwE
29-06-2008, 20:39   |  #20  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

İsmim barış ama ben fazla şirkette olmuyorum malum stajeriz heryere gidiyoruz servislere falan.Olursam görüşürüz mağzadaki müşteri temsilcisi abilerim ablalarım sana yardımcı olurlarGöz kırpma

cemtalas
29-06-2008, 20:59   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
271 mesaj

tamam tamam:D