ekran kartı almalıyım ! Öneriler lütfen...

halil_nuroglu
06-11-2011, 00:44   |  #1  
halil_nuroglu avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

arkadaşlar RAM ve Ekran kartı almayı düşünüyorum ekran kartı için 300-350 lira bütçem var ama bilgisayarla ilgili bi sorun çıkmasını istemiyorum o yüzden size danışmak istedim..

bu arada yeni oyunların hepsini kasmadan oynamak istiyorum :D

(PC kutuda 350 Watt yazıyor)

Jubei76
06-11-2011, 02:42   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: halil_nuroglu  
arkadaşlar RAM ve Ekran kartı almayı düşünüyorum ekran kartı için 300-350 lira bütçem var ama bilgisayarla ilgili bi sorun çıkmasını istemiyorum o yüzden size danışmak istedim..

bu arada yeni oyunların hepsini kasmadan oynamak istiyorum :D

(PC kutuda 350 Watt yazıyor)

bilgisayar ile ilgili hiç bir sorun çıkmayacak çünkü en yeni oyunları kasmadan oynayamayacaksın :)

1 değil 2 değil nerden başlayayım bilemedim ?
ekran kartı alsan 350Watt powersupply yetmeyecek ?
powersupply alsan işlemci yetmeyecek ?
core 2 duo veya Quad işlemci alsan anakart desteklemeyebilir ?
anakart desteklese eski 775Pin işlemciye yatırım yapmak ne kadar doğru ?
300 TL ile 350 TL arası ne önerebilirim orasıda muallak ?
Şimdi ne önerebileceğimi şaşırdım inanki ?

alpacinokj
06-11-2011, 07:26   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaşlar forumda yeniyim ekran kartıyla ilgili başlık olduğu için buraya yazıyorum yanlış olduysa şimdiden özür dilerim ama bi problemim var gerçekten çok uğraştırdı ama çözemedik hepinizin fikirlerine ihhtiyacım var gta episodes from liberty city oynarken bi sıkıntı yok arkadaşlar ama deniz kenarına geldiğimde bi süre sonra su dümdüz oluyor efekt yok oluyor grafik ayarlarıyla oynayınca tekrar düzeliuor ama 5 dakika kadar bekleyince yine su efekti dümdüz oluyor sadece yansımalar var ama dümdüz su oynayanlar bilir ufak dalgalar falan olması lazım normalinde arkadaşlar biliyorum çok küçük ayrıntı ama ekran kartımı yeni aldım eğer onla alakalı bişeyse değiştiricem yorumlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkür ederim ekran kartın HD6790 1gb 256bit gddr5 bozukmu acaba bekliyorum arkadaşlar.......

halil_nuroglu
06-11-2011, 10:18   |  #4  
halil_nuroglu avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

içim karardı be :(( yeni PC mi almam gerekli yani yükselmez mi bu PC ?

Jubei76
06-11-2011, 14:12   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: halil_nuroglu  
içim karardı be :(( yeni PC mi almam gerekli yani yükselmez mi bu PC ?
Kusura bakma biraz karamsar dalmışım konuya Gülüş

Yükselir yükselmesinide ama buna yatırım yapılırmı ? ama yok ben illa buna yatırım yapacağım dersen o zaman tavsiyelerim şu yönde olur,
örnek olarak söylüyorum.
1-kendi sistemini 3,e 5,e bakmadan satarak yerine forumdonanımhaber sitesinden 2.el olarak bunu alabilirsin
http://forum.donanimhaber.com/m_54332232/tm.htm
2-veya sadece hazır olarak değil kendi seçtiğin parçaları yine 2.el olarak tek tek satın alabilirsin ?
3-veya yine elindeki sistemi satıp,sıfır olarak AMD sistem toplayabilirsin ?
4-biraz daha bütçeyi arttırabilirsen çok daha iyi bir bilgisayar sahibi olabilirsin ?
5-4. seçenek sanki daha akla yatkın gibi geldi bana onuda düşünebilirsin ama biraz sabır gerektiriyor Alkış

halil_nuroglu
06-11-2011, 14:28   |  #6  
halil_nuroglu avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

ya neyse bununla bu kadar uğraşamam onun yerine dizüstü yeni pc alırım bunuda veri depolama internet vs. için kullanırım.... teşekkürler kardeşim tavsiyeler için saolasın :D

mobilhayalet
06-11-2011, 21:56   |  #7  
Yeni Üye
42 mesaj

Senin sistem benimkindende kötüymüş. Gördüğüm kadarıyla sistemin eski. Maalesef eski anakartlara yeni donanım olmuyor. Tahminimce anakartın en son PCI-e x16 1. birimini destekler. Şimdiki yeni nesil ekran kartları PCI-e x16 2. birimi üstüne yapılır. Yani PC'yi yeni baştan toplaman gerekli. Eski PC'n işe yaramaz sadece web görüntüler. Oyun oynamaya gelirsek Dizüstü ideal değil.

halil_nuroglu
06-11-2011, 22:02   |  #8  
halil_nuroglu avatarı
OP Taze Üye
17 mesaj

laptopların soğutucuları var bende fazladan klavye mause da var ekran biraz küçük oda LCD lere bağlanınca halolur yani yeni planım bu... şimdikinide web için kullanırım artık :(

mobilhayalet
06-11-2011, 22:11   |  #9  
Yeni Üye
42 mesaj

Dizüstü PC'nin soğuması değilde, ben bakıyorum genelde donanımın birisi iyiyken bir diğeri kötü oluyor.