ekran kartı anakart uyuşmazlığı lütfen yardım

selahaddin83
30-11-2010, 18:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

msı anakartımda eskiden ati x1550 ekran kartı vardı çıkardım onu yerine ati 5570 ekran kartı taktım bilgisayar normal çalışıyor fakat görüntü yok  ..Ekran kartından kabloyu çıkarıp on borda takıyorum bilgisayar çalışırken görüntü geliyor eski yerne takınca yok. anakart 2 yılık var acaba ozamanlar bu tip ekran kartları yoktu ondanmı desteklemiyor.
Benim denediklerim..
bios versiyonunu konturol etim güncel.
bios pilini çıkardım  taktım bişe deyişmedi
format attım bişe deyişmedi
eski ekran kartını taktım çalıştı sorun kabloda ekran kartı giriş yerinde deyil..
power 460 w
anakart  945gcm5 v2
anakart ekran kartı uyuşmazlı olmaz diyen arkadaşlar bu nedir ozaman..
Yardımlar için şimdiden teşekürler.

SüRmenaJ KaOSs
30-11-2010, 18:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

Ekran kartının ayrıdan güç girişi olabilir.
power'dan bağlantısı yani onu taktınmı ?

selahaddin83
01-12-2010, 20:04   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

bu ekrankartının böyle bi özeliği yok iyi baktım ek güç yeri yok herkes destekler diyo ama demeki bazen desteklemiyo.

mcafee23 ayrılmıştır
01-12-2010, 20:14   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

güç kablosu ile alakası yok o kablo takılı olmasa da en azından ekrana bir görüntü verir.
bence ekran kartının sağlam olduğundan emin olun
Çünkü sağlam ekran kartını bilgisayarına taktığında (takılı iken) onboard'ın çalışmadığını göreceksiniz.
Yeni taktığınız ekran kartı çalışmıyor ya da yanlış takılmış ki onboard ile görüntü alabiliyorsunuz.

Anakartlar agp yuvasına ekran kartı takıldığında otomatik olarak onboard'ı devre dışı bırakırlar.
Ayrıca agp standartını destekleyen bir anakarta agp kart takıldığında uyumsuzluk olmaz (agp 4x slotuna 8x takılsa bile)

selahaddin83
01-12-2010, 20:33   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

aynı ekran kartını başka bilgisayarda denedik çalıştı psı ekrankartı kendi bilgisayarımda aynı yere eski ekran kartını taktık çalışıyor yenisini taktık çalışmadı 3-4 kez denedim olmadı.zaten  yanış takma ihtimalim yok tek  ekran kartı girişi var onuda ters takmaya çalışsan bildiniz gibi girmez.

selahaddin83
01-12-2010, 20:42   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

biosu msı nin sitesindeki programla güncelemeyi denedim acaba program düzgün çalışmadığı için günceleme yapmamış olabilirmi...

mcafee23 ayrılmıştır
01-12-2010, 21:45   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

Evet anakartınız PCI Ex destekliyormuş şimdi siz söyleyince baktım.
Ancak agp için söylediğim şeylerin çoğu bunda da geçerli.
Ekran kartı çalışır vaziyette olduğunda onboard devre dışı olmalıdır.
Bios güncellemesinin hata yapması bence ihtimal dışında.Hiç açılmasa doğru derim ama bilgisayar çalışıyor ve o slotta başka kartlar denenmiş