Ekran kartı çalışmıyor

mesutagc
24-11-2009, 01:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Elimde 256mb GeForce FX5500 ekran kartı var.Bunu pcye taktığım zaman bootscreenden sonra monitör kapanıyor. başka bir ekran kartı taktığımda monitör sorunsuz çalışıyor. Kafayı yicem bi türlü bu sorunu çözemedim. Lütfen yardım edin.

efekerem
24-11-2009, 02:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
875 mesaj

Donanım çakışması vardır ramlerin yerlerini bir değiştirip deneyin. tek tek ramları deneyin.

menap189
05-01-2010, 01:12   |  #3  
menap189 avatarı
Taze Üye
15 mesaj

Öncelikle Herkeze Merhaba Konuma cevap yazanlara yazmayanlara neyse konuya geçeyim..

Lütfen yazcaklarım uzun ama lütfen sabırla okuyun çünkü 2-2,5 aydır bunu yapmakla uğraşıyorum ...

Benim 1 ekran kartım 1 de remim var rem de aynı şekilde bozuk neyse şimdi bu zamandan bi kaç ay 1-2 di sanırım önce rem de ekran kartımda gayet güzel bir şekilde çalışıyordu ancak bu 1-2 ay içinde ne oldu bilmiyorum ilk rem bozuldu bilgisayar açılıyordu masaüstü geliyordu bilgisayar kapanıyordu sürekli böyle neyse remi çıkardık sorun düzeldi geriye kaldı 1 gb rem bir de ekran kartım.Ekran kartım 512 mb His x1550 neyse rem bozulduktan 1 ay sonra da ekran kartı delirmeye başladı ilk belirtileri format attıktan sonra driverini yüklediğimde ekranın çıldırması ya da oyunlarda zırt pırt bilgisayarı yeniden başlatma falandı filandı neyse onuda çıkaralm dedik ancak ona çok ihtiyacım var dı ama çıkarmak zorunda kaldım sonra 1 hafta sonrada takma mecburiyetinde oldum takmaya çalıştım ancak 1. denemede 1. hafta yane ekran kartını pc ye taktığımda masaüstü geliyor ancak obiçim nasıl desem masaüstünün bi yeri çok parlak işte fotoğraflar birbirine girmiş falan derken bi 5-10 sn sonra pc yeniden başlıyor ve bu sürekli devam ediyor neyse gene ekran kartını çıkardım. Aradan gene 1 hafta geçti arkadaşlardan tavsiye falan filan derken tekrar deneyeyim dedim yanlız önemli bir dipnot ekran kartını 2 kişide denedim ekran kartında sorun olmadıgı belli neyse ekran kartını bilgisayara 1 hafta sonra tekar takmayı denedim bu seferde bırakın explorer masaüstünü bios ekranı için "DEL" tuşuna bas bile gözükmüyor bilgisayarın açılış tuşuna basıyorum ancak monitörde hiç bir şey yok hiç açılmıyor monitör ama bilgisayar çalışıyor işte böle gariip bir durum ha bu arada reme ne mi oldu onu hala çalıştırmaya çalışıyorum ama onu da bilgisayara takınca explorer ya da masaüstü her neyse ye kadar geliyor msn falan filan açılıyor derken bilgisayar yeniden başlıyor sürekli böle açılıyor kapanıyor falan yanlız En önemliside şu bu rem de ekran kartıda bundan 2 ay önce aynı kasada aynı ekran kartında "herşey aynıydı hiçbirşey değiştirmedim" 2 ay önce bunlar çok iyi çalışıyordu işte sorun buu umarım anlatabilmişimdir can dostlarım inşanlah bi arkadaşımız ya da arkadaşlarımız derdime derman olurlar inanırmısınız bilgisayarcıya gönderdim 70 lira aldı 70.000 ve adamın cevap da şu; "bilgisayarınızın anakartına operasyonda yaptık ama neden çalışmadığını bulamadık" dedi ve o parayı bende aldı neyse helal olsun ancak ben bazı sitelerde dolaştım benim gibi ekran kartını taktığı zaman bilgisayarı çalıştırdığında ekranda hiçbirşey gözükmeyen yane ekranı açılmayan bir sürü arkadaşımız var ve ben bu sizin gibi iyi dostların söylediği herşeyi yaptım "bios sıfırlama, Pili çıkar tak, clear RTC Ram" falan herşeyi dedim ama aynı bir de sabırla bu yazdığımı okuyan ve okumayan bütün herkeze çok ama çok teşekkür ederim iyi çalışmalar umarım bi çaresi vardır....