ekran kartı driveri

HPQ-User
23-03-2009, 12:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

apachegokhan sormuş:
Arkadaşlar red alert 3 oynarken norton antipot virus buldu ve virusü sildi virus C:/windows/system32/drivers/nvida.sys dosyasındaydı ve restart yaptım bu dosya silmiş bu dosyayı nvida driveri var nasıl yükleyebilir sistemi yeniden kurmadan böyle bir yolu varmı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Windows xp sp3 amd 3600 dual işlemci 1 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Süleyman.
23-03-2009, 12:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

bilgisayarı komple virüs taramsından geçirdikten sonra ekran kartı sürücüsünü tekrar kurun.

Mustafa@PC
23-03-2009, 12:44   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

bu sürücü dosyasıdır silinmesi bir hataydı ama kendini bu dosya ve ad altında gizleyen virüslerde olabilir ekran kartının sürücüsünü yeniden yüklemelisiniz öncellikle
mevcut sürücüyü kaldırın...Bilgisayarım<sağ tıklayın<özlelliler<aygıt yöeticisi<ekran bağdaştırıcılarını açın ve içindeki yagıtı sağ tuş yapıp kaldırın zaten size yeniden başlat dicek<

bilgisayar açılacak ve driveri tekrar kuracaksınız...ya cd den yada ndiva nın sitesinden modelinize göre güncel sürücüyü indireblirsiniz...normal oyun program gibi kuruklur driver...

bunları yapmadan önce bilgisayarınızı güncel bi antivirüsle taratırsanız daha iyi olur...

kolay gelsin...

Gallopper1
23-03-2009, 12:50   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Virüs programlarının çoğu sildikleri virüsleri saklar virüs programını çalıştırıp silinenlerin altın da hangi dosyayı istiyorsan onu tıkla ve geri yükle seçeneğide olması lazım benimkinde böyle bir seçenek var..Ama oluyor veya yoksa ve ben ille de format falan atmadan yapğmak istiyorum diyorsan recovery programları kullana bilirsiniz..Saygılarımla..