Ekran kartı problemi yardım edermisiniz?

kavun8
12-10-2011, 19:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Merhaba benim bilgisayarım arada bir donuyordu yani öyle bi donmaki mouse dahi oynamıyor bırakın mouse u numlock dahi kapatılıp açılamıyordu böyle durumlarda tek çare reset atmak oluyordu.2 gün önce aynı durum oldu her zamanki gibi reset attım fakat bilgisayar geri açıldığında ekran kartını görmüyordu dxdiag da ekran bölümünde YOK yazıyordu.Daha önceden ekran kartım yanmıştı fakat feci bir kokusu vardı bunda koku felan yoktu ayrıca ısınmamıştıda.Ama yinede yanmasından şüphelendim çıkardım baktım pek anlamadım.Şu anda hala fanı dönüyor ama bilgisayar görmüyor.Bi ihtimal belki bir anda ekran kartını bilgisayar kendisi silmiştir diye yeniden yüklemeye çalıştım ama yüklemeye izin vermedi ekran kartım Nvidia 1 GB G9000 sizce ekran kartım yandımı yoksa başka bir problemmi var yandıysa önerebileceğiniz iyi ve uygun fiyatlı bir ekran kartı varmı şimdiden teşekkür ederim..

kavun8
12-10-2011, 21:14   |  #2  
OP Taze Üye
12 mesaj

Hiçmi bileniniz yok ey mübarekler :)

Tekno_Loji
12-10-2011, 21:41   |  #3  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

ekran kartını göremiyorsa demekki ayarlarda kalıcı bir hasar olmuş. Windows7 veya Vista kullanıyorsan sistem geri yükleme yapmayı dene yada en son çare format at. 

Takılmalar gelince arka planda çalışan bir program aşırı ram kullanıyor olabilir yada işlemcini aşırı kullanıyordur. Bir virüste olabilir bunu yapan, antivirüs programı ile bilgisayarı tarat

kavun8
12-10-2011, 22:31   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

ben windows xp kullanıyorum kardeşim ve çok sorun çıkarmaları nedeniyle virüs programı kullanmıyorum arada bi indirip taratıyorum.Bu gün bide format atmayı denerim umarım olur ilgin için teşekkürler