Ekran kartı seçimi

shujin
10-01-2011, 10:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Geçen hafta Powercolor HD 6850 kartını almıştım, ancak PC'de ne yaparsam yapayım sürekli bir, iki saniyelik ekran kararması ve PC'nin donması gibi problemlerle karşılaştığım için 1 haftadır Vatan'a git gel yapıyorum. İlk gittiğim de bana en az 600W'lık bir psu kullanmamı söylediler. Bende de Huntkey'in 500W'lık güç kaynağı vardı. Sorunun gerçekten bundan kaynaklanıyor olabileceğini düşünerek, Thermaltake'in 700W'lık güç kaynağını aldım. Ancak sorun çözülmedi ve aynı hataları tekrar aldım. En sonunda dün değiştirme kuponu verdiler yerine başka bir kart alacağım. Aslında en başında tercihim 6870'di, ama araştırmalarım doğrultusunda 6850 ile arasında pek bir fark olmadığını görünce vazgeçmiştim almaktan... O yüzden değişim hakkımı 6870'den yana kullanmayı düşünüyordum ki, 6950 hakkındaki olumlu söylemler ayrıca bazı işlemler sonrası 6970 olması ise dikkatimi çekti. Bunun üzerine 6950 almaya karar verdim diyebilirim. Ama PC donanımları konusunda çok yüksek bir bilgiye sahip olmadığım için merak ettiğim bir iki şey var;

Öncelikle sistemim 1 yıl önce alınan exper'in pc'si, i7 860 2.8 GHz, 6GB DDR3, HD 5750, intel dp55wb / thermaltake 700W, açıkçası 6850 ile yaşadığım sorunlar yüzünden bu karttada sorun yaşar mıyım diye korkuyorum; bu yüzden ne zamandır monitörü mü değiştirmek istiyordum, senin sistem iyi boşver kartı falan monitör al diyen var mı?

Yoksa 6950'yi alayım mı? Bu konuda da merak ettiğim, 6950'nin sistemim de verimli bir şekilde çalışıp çalışmayacağı ya da uyur mı uymaz mı diye mi sormam gerekiyor bilemedim!?

PC'de, 3ds max, cinema 4d gibi programlardan oyun oynamaya kadar bir çok şey yapıyorum, bunu da belirteyim.

Banned
10-01-2011, 11:06   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Öncelikle XX50 serisi yerine XX70 serisi kart almanızı öneririm. Sorununuza gelince böyle kararmalar olmasıciddi bir sürücü, güç yada uyum sorununuz olduğunu düşündürüyor. Mutlaka format atarak kartı kullanmanızı öneririm. Sorun devam ederse uyum kaynaklı olduğu düşünülebilinir. Sisteme uyum konusunda sözügeçen hiçbir kartın sorun olacağını zannetmiyorum.