Ekran kartı sorunu

ozzy07
24-12-2010, 16:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

2 gün önce yeni bilgisayar aldım i3 işlemcili win7 premium yüklü 64 bit exper masaüstü bilgisayar
Zotac GeForce 9500 gt 512 mb ekran kartı aldım fakat bu ekran kartını bilgisayara takınca ekran gelmiyor ve bu yüzden donanımı yükleyemiyorum ne yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum...

AsusGta
24-12-2010, 17:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

önce kartı düzgün taktın mı ona bak :)
bide kartın anakartına uyuyor mu ona bak 

olmazsa ilk yazılımını yükle :D sonra kartı tak

ozzy07
24-12-2010, 17:40   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

ekran kartı gayet iyi takılı vidalarını fln taktım ama bnm al dığım bilgisayar ddr3 ekran kartı ddr2 ondan dolayı bi problem olabilirmi ?
Bide program ekran kartı takılmadan yüklenmio ...

Son Düzenleme: ozzy07 ~ 24 Aralık 2010 17:41
yıldızım
24-12-2010, 22:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

evet sorunun ekran kartı uyuşmazlığından olabilir. bir de ddr3 ekran kartı takıp dene bence

Boracalin
25-12-2010, 02:03   |  #5  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: yıldızım  
evet sorunun ekran kartı uyuşmazlığından olabilir. bir de ddr3 ekran kartı takıp dene
Nasıl yani ??? ekran kartı ile ramler arasında nasıl bir bağlantı kurdun arkadaşım onu anlamadım ???
ddr2 kart ile anakartta ki ddr3 belleklerin ne alakası var... ?
(bir yaşıma daha girdim valla ; bu arada arkadaş bakkaldan çikolata almıyor ki birde gidip ddr3 bellekli ekran kartı alsın denesin... acaba ddr5'li taksa uyar mı ? malum anakart ddr3 destekli...Zonk)

ozzy07 arkadaşım ; ekran kartını yanlış bir slota takmış olabilir misin ? Bir kontrol etmende fayda var...
Ayrıca , kartı pcı-ex yuvasından tekrar söküp tekrar tak , temassızlık olabilir...
Birde psu kaç watt ? (experlerin psu genelde onboard dışında , ekran kartı çalıştıramaz pek) Psu yeterli güç veremiyordur belki...
Son olarak eğer mümkünse , ekran kartını başka bir pc'ye (tanıdığın ki falan) takıp dene... Eğer kart çalışıyorsa , sorunun psu veya anakartta olabilir... 

(bu arada monitörü kullanmak istediğin ekran kartına bağlıyorsun değil mi ? insanlık hali onboard olan karta bağlıyorsan görüntü alamazsın. ayrıca biostan yeni taktığın ekran kartını aktifleştirdin değil mi ? birde biosu kontrol et...)

SüRmenaJ KaOSs
26-12-2010, 01:38   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

Hazır pc alıp ve yanına kart almak çok mantıklıca :))
Zaten o kart ekrana sadece görüntü verir. oyunlarda pert.

aldığın kasadaki anakartın slotunda sorun olabilir..
adamlar slot bozuk diye onboard ile satıyorlar belliki.